mind
НБУ знову відмовить білоруському Парітетбанку у купівлі української «дочки» Сбєрбанку

НБУ знову відмовить білоруському Парітетбанку у купівлі української «дочки» Сбєрбанку

Білоруська фінустанова, як і раніше, не відповідає вимогам НБУ щодо такої угоди

НБУ знову відмовить білоруському Парітетбанку у купівлі української «дочки» Сбєрбанку
Фото: УНІАН

Білоруський Парітетбанк не відповідає вимогам Національного банку України (НБУ) для купівлі української «дочки» Сбєрбанку, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на слова першого заступника голови центробанку Катерини Рожкової.

«Ми вже один раз відмовили заявнику, оскільки він не відповідав нашим вимогам... Там був цілий ряд пунктів, не тільки технічних. Подивіться на розмір капіталу і портфеля Парітетбанку і Сбєрбанку, це одна з невідповідностей», – сказала вона в інтерв'ю агентству.

За словами Рожкової, Нацбанк наразі не бачить потенційного покупця на Сбєрбанк.

«Для міжнародних інститутів покупка складна через санкції, а серед приватних інвесторів я не бачила таких, які були б в змозі утримувати таку фінустанову. Адже це не маленький банк, і питання не тільки в тому, щоб його купити, але і в його подальшому розвитку. А для цього необхідний і досвід, і капітал, і можливість цей капітал за необхідності внести. Загалом, є багато «але», – пояснила Рожкова.

Нагадаємо, НБУ 25 липня повторно отримав від Парітетбанку пакет документів для придбання української «дочки» Сбєрбанку.

Так, згідно зі ст. 34 закону «Про банки і банківську діяльність», центробанк розглядає відповідні документи протягом трьох місяців від дати отримання повного пакета.

Раніше, у березні, за підсумками першої спроби, НБУ відмовив Парітетбанку.

Голова правління Сбєрбанку Росії Герман Греф на початку липня заявляв, що дуже сподівається на позитивну відповідь від Нацбанку України за підсумками другої спроби.

Раніше інтерес до покупки українського Сбєрбанку виявляв білоруський бізнесмен Віктор Прокопеня, який мав намір придбати Паритетбанк, що знаходиться в держвласності, і через нього – українську «дочку» Сбєрбанку РФ.

Спочатку влада Білорусі схвалили продаж бізнесменові держбанку за $50 млн, однак пізніше підконтрольна Прокопене компанія VP Capital повідомила, що Парітетбанк залишається власністю його поточного власника – Республіки Білорусі.

Крім того, у Сбєрбанку (РФ) була домовленість про продаж українського активу іншій групі інвесторів, але угода не відбулася. НБУ в липні 2017 року відмовив бізнесмену Григорію Гусельникову і синові власника НК «Русснєфть» Михайлу Гуцерієву Саїду погодити придбання істотної участі в українському Сбєрбанку.

Сбербанк (раніше – дочірній банк Сбербанку Росії, до цього – банк «НРБ») заснований у 2001 році. Його єдиним власником є Сбєрбанк Росії.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 червня 2018 року за розміром чистих активів (38,81 млрд грн) фінустанова займало 9-е місце серед 84 банків, що діяли в країні.

Парітетбанк заснований у 1991 році. Основним акціонером є Республіка Білорусь (99,83%), решта 0,17% акцій належать більш ніж 2500 приватним особам. Мережа банку – це 25 відділень, розташованих по всій території країни.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті