mind
«Укртрансгаз» просить НКРЕКП перевірити 10 операторів ГРМ

«Укртрансгаз» просить НКРЕКП перевірити 10 операторів ГРМ

Щодо дотримання норм Кодексу ГТС

«Укртрансгаз» просить НКРЕКП перевірити 10 операторів ГРМ
Фото: Shutterstock

АТ «Укртрансгаз» 9 серпня 2018 року надіслав звернення до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), із проханням здійснити заходи контролю через те, що 10 операторів газорозподільчих мереж (ГРМ) подали некоректну інформацію стосовно EIC-кодів споживачів.

Про це йдеться у повідомленні на сайті АТ.

«Так, зокрема, Львівгаз, Вінницягаз, Тисьменицягаз, Криворіжгаз, Київоблгаз, Дніпрогаз, Дніпропетровськгаз не дотрималися вимог щодо надання цифрового підпису керівника – електронні підписи не співпадали з угодами, угоди були прострочені або взагалі не укладені  з Оператором ГТС. Ще деякі облгази – Донецькоблгаз, Миколаївгаз та Харківміськгаз –  прострочили терміни надання даних», – повідомили у Товаристві.

Як нагадують в компанії, вимога надати інформацію була визначена Регулятором у Кодексі газотранспортної системи (ГТС).

Так, інформація про EIC-коди всіх суб’єктів ринку природного газу необхідна для переходу на новий формат регулювання ринку, у тому числі на режим добового балансування. Так, для запуску інформаційної платформи Оператор ГТС повинен володіти повною, актуальною та коректною базою даних EIC-кодів всіх споживачів та точок комерційного обліку, в тому числі інформацією щодо місцезнаходження таких об’єктів та їхніх технічних характеристик.

Проте операторами ГРМ вимоги Регулятора не виконані по наповненню та підтриманню у актуальному стані бази даних EIC-кодів належним чином та у встановлені строки, що, фактично, стало однією із причин несвоєчасного переходу на добове балансування ринку газу.

Раніше, НКРЕКП відклала перехід на добове балансування газу на 2 місяці – до 1 жовтня 2018 року, за що оштрафвуала ПАТ «Укртрансгаз» на 850 000 грн за низку порушень, що призвели до зриву переходу на добове балансування газу з 1 серпня.

У свою чергу, НАК «Нафтогаз України» планує його запустити в тестовому режимі з початком опалювального сезону, а загалом система має запрацювати протягом наступних 6 місяців.

Нагадаємо: 1 серпня 2018 року набрала чинності нова редакція Кодексу газотранспортної системи, яка передбачає перехід до добового балансування газу.

ЕІС-код – це код енергетичної ідентифікації суб’єкта ринку природного газу та/або точки комерційного обліку, визначений за правилами Європейської мережі операторів газотранспортних систем (ENTSOG) з метою уніфікації та однозначної ідентифікації суб’єктів ринку природного газу та точок комерційного обліку, розміщених на об’єктах газової інфраструктури, у тому числі для участі у регіональних (міжнародних) газових ринках, та для забезпечення спрощення процедур зміни постачальників природного газу та електронного обміну даними між суб’єктами ринку природного газу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті