mind
26 днів у небі: безпілотник Airbus побив світовий рекорд за тривалістю польоту

26 днів у небі: безпілотник Airbus побив світовий рекорд за тривалістю польоту

Zephyr стане корисним для роздачі інтернету, супутникового звʼязку, фотографування земної поверхні

26 днів у небі: безпілотник Airbus побив світовий рекорд за тривалістю польоту
фото Zephyr

Компанія Airbus провела тестування безпілотного літального апарата ика Zephyr, який був запущений в небо в Арізоні ще 11 липня 2018 року. Таким чином безпілотник встановив новий рекорд тривалості польоту, провівши в повітрі 25 днів, 23 години і 57 хвилин, йдеться в повідомленні Airbus, на яке посилається Tecnoblog.

Компанія повідомляє, що безпілотники типу Zephyr будуть використовуватися не тільки для військової розвідки, а й для суспільних цілей – вивчення атмосфери, роздачі інтернету.

Також БПЛА зможе налагодити супутниковий зв'язок для віддалених місцевостей або територій, де відбуваються природні катаклізми – наприклад, пожежі.

Zephyr важить 75 кг, його батареї працюють на сонячній енергії. Вантажопідйомність – 375 кг, що дозволяє споряджати його не тільки апаратурою для спостереження, а й певним озброєнням. Розмах крил цього БПЛА становить понад 25 метрів. Максимальна висота польоту – понад 21 км, що вдвічі вище, ніж для пасажирських авіалайнерів.

Безпілотник Zephyr літає нижче, ніж супутники, тому може робити високоякісні знімки Землі, встановлювати широкосмуговий зв'язок через лазер з іншими апаратами такого ж класу або приймачами на землі. Тобто, у нього є такі можливості комунікації, яких немає у супутника.

Більше про поширення БПЛА в Україні читайте в матеріалі Mind «Галузі майбутнього: як безпілотники підкорюють Україну».

Раніше повідомлялося, що працівники Google відмовилися співпрацювати з Міноборони США і вдосконалювати безпілотники, оскільки ті використовуються у військових цілях.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті