Захворіло у світі
134,719,328
Померло у світі
2,915,972
Вилікувалось у світі
76,537,874
Захворіло в Україні
1,841,137
Померло в Україні
36,779
Вилікувалось в Україні
1,405,826
FIFA прибрала з кодексу етики слово «корупція» і ввела відповідальність для тих, хто про корупцію говорить

FIFA прибрала з кодексу етики слово «корупція» і ввела відповідальність для тих, хто про корупцію говорить

А особам, обвинуваченим у корупції, тепер можна уникнути відповідальності, якщо дії відбувалися більше 10 років тому

FIFA прибрала з кодексу етики слово «корупція» і ввела відповідальність для тих, хто про корупцію говорить
© AFP/fifa.com

Міжнародна федерація футболу (FIFA) на закритому засіданні вирішила прибрати зі свого кодексу етики слово «корупція», повідомляє The Sun.

Президент FIFA Джанні Інфантіно виступає проти надто суворого переслідування тих, хто звинувачувався в отриманні або даванні хабара.

Зазначається, що підкуп як такий заборонений в кодексі етики, але можливість притягувати порушників до відповідальності через суд тепер суттєво ослаблена.

Так, у слідчим буде тільки десять років, щоб розкрити справу. В розділі 12.1 нового кодексу сказано: «Хабарництво, незаконне привласнення коштів і маніпуляція футбольними матчами більше не передбачає відповідальності по завершенню 10 років після здійснення таких дій»

Отже, для чиновників, які люблять не звертати уваги на виклики до суду, повідомлення ясне: «наступні 10 років залягайте на дно – і жодна вʼязниця вам не загрожує», пише видання.

Незважаючи на розмір прибутку від хабарництва та шахрайства, якщо провину не буде виявлено протягом 10 років, порушнику нічого не загрожує.

Крім того, в якості нового правопорушення введена дифамація, зазначає видання. Це означає, що відтепер передбачена відповідальність за оприлюднення інформації про хабарництво, якщо цей факт не вдасться довести.

«Особам, пов'язаним з кодексом етики, заборонено публікувати заяви наклепницького характеру щодо членів FIFA і осіб, пов'язаних з тим, що відбувається в організації», – йдеться в новому пункті.

Як відомо, масштабний корупційний скандал в FIFA, який залишив футбольну організацію практично без керівної верхівки, розгорівся у травні 2015 року. Тоді в Цюріху були затримані високопоставлені чиновники організації, звинувачення були пред'явлені 14 колишнім і чинним футбольним чиновникам. Всього у справі про корупцію у ФІФА проходили 42 людини. Від футбольної діяльності  відсторонили тодішнього президента FIFA Йозефа Блаттера та главу УЄФА Мішеля Платіні на 8 років за фінансові махінації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті