СКМ Ахметова направить на дивіденди понад 400 млн грн з прибутку 2 глиняних родовищ

СКМ Ахметова направить на дивіденди понад 400 млн грн з прибутку 2 глиняних родовищ

З прибутку ПАТ «Дружківське рудоуправління» і ПрАТ «Огнеупорнеруд», підконтрольних СКМ

СКМ Ахметова направить на дивіденди понад 400 млн грн з прибутку 2 глиняних родовищ
Бізнесмен Рінат Ахметов
Фото УНІАН

Єдиний акціонер ПАТ «Дружківське рудоуправління» і ПрАТ «Огнеупорнеруд» (обидва – Донецька обл.), контрольованих «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ) через свою «дочку» Vesco Limited (Кіпр), прийняв рішення направити на виплату дивідендів сумарно 407,453 млн грн, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як зазначається, згідно з офіційними повідомленнями ПАТ «Дружківське рудоуправління» і ПрАТ «Огнеупорнеруд» в системі розкриття інформації НКЦПФР, рішення про виплату дивідендів акціонером ухвалено 9 серпня поточного року.

Так, ПАТ «Дружківське рудоуправління» направить на виплату дивідендів 142,859 млн грн, ПрАТ «Огнеупорнеруд» – 264,594 млн грн.

Дата складання двома компаніями переліків осіб, які мають право на отримання дивідендів, – 31 серпень 2018 року, термін виплати дивідендів – з 31 серпня 2018 року по 9 лютого 2019 року.

ПрАТ «Дружківське рудоуправління» за підсумками 2017 року збільшило чистий прибуток на 80,8% в порівнянні з 2016 роком – до 142,859 млн грн з 79,008 млн грн. ПрАТ «Огнеупорнеруд» за підсумками 2017 року збільшило чистий прибуток в 9,5 рази в порівнянні з 2016 роком – до 264,594 млн грн з 27,889 млн грн.

Компанія Vesco Limited (Кіпр) володіє 100% акцій ПАТ «Веско», ПАТ «Дружківське рудоуправління» і ПрАТ «Огнеупорнеруд».

За даними Держреєстру, кінцевим бенефіціаром трьох компаній є Рінат Ахметов.

ПАТ «Веско» створено в 1994 році шляхом перетворення орендного підприємства «Веселовський рудник по видобутку вогнетривких глин», заснованого на базі однойменного рудника, який був виведений в окреме виробництво зі складу Дружківського рудоуправління тресту «Огнеупорнеруд» в 1967 році. Компанія є найбільшим в Україні підприємством з відкритого видобутку глин, що мають високу пластичність, білий колір і міцність після випалювання, і використовуються для виробництва керамічної плитки, порцеляни, фаянсу, скла, кришталю, електроізоляторів, санфаянса, цегли і черепиці.

ПАТ «Дружківське рудоуправління» засноване в 1993 році. Спеціалізується на видобутку керамічної і вогнетривкої глини для виробництва вогнетривів, а також формувального піску.

ПрАТ «Огнеупорнеруд» створено в 1996 році. Займається видобутком глини та каоліну.

Vesco – найбільших виробників білих пластичних глин в світі. Об'єднує підприємства «Веско», «Дружківське рудоуправління», «Огнеупорнеруд». Портфель продуктів компанії включає більше 60 сортів глин. Основні споживачі – виробники керамічної плитки і керамограніта.

UMG – інвестиційна компанія з фокусом на розвитку бізнесів в сировинний і переробної сферах. Заснована в 2006 році групою СКМ. Портфель компанії включає 5 бізнесів: видобуток глини, видобуток вапняків і доломіту, переробка і реалізація побічних продуктів ТЕС, рідкісних і технічних газів, трейдинговий бізнес. Сумарна вартість портфельних компаній UMG оцінюється в $400 млн.

Нагадаємо, за 2017 рік ПрАТ «Систем Кепітал Менеджмент», керуюча компанія найбільшої в Україні приватної промислово-фінансової групи СКМ, наростила неконсолідований чистий збиток в 5,9 раза, до 1,75 млрд грн, з 299,413 млн грн у 2016 році. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті