Захворіло у світі
1,587,209
Померло у світі
94,850
Вилікувалось у світі
353,291
Захворіло в Україні
1892
Померло в Україні
57
Вилікувалось в Україні
45
ВАР: останніми днями ДФС блокує вихід суден із зерном

ВАР: останніми днями ДФС блокує вихід суден із зерном

Це призвело до зниження ціни на нього та подальших проблем зі зберіганням інших видів сільгоспкультур

ВАР: останніми днями ДФС блокує вихід суден із зерном
Фото: Shutterstock

Всеукраїнська аграрна рада (ВАР) повідомляє про те, що Державна фіскальна служба (ДФС) з  невідомих причин останні дні блокує вихід в море суден із зерном.

Про це повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Михайло Соколов у своєму Facebook.

«В результаті як портові, так і лінійні елеватори виявилися затоварені пшеницею, а закупівельні ціни на неї негайно впали з $210 за тонну до $180 – трейдерам немає сенсу її купувати, тому що вони фізично не можуть її відвантажити, та й потужності під зберігання закінчуються», – написав він.

Свершилось... Сегодня стало известно, что Президент, наконец, подписал законопроект 7403-д, которым восстанавливается...

Опубликовано Михаилом Соколовым Четверг, 30 августа 2018 г.

Крім того, за його словами виникла загроза втрати врожаю інших культур, які зараз починають збирати. Як він пояснив, вони повинні були завантажуватися на місці вже відвантаженої пшениці, а тепер через проблеми з її експортом, може статися так, що зберігати ту ж кукурудзу, якої в Україні очікується рекордний урожай, буде просто ніде.

«Єдине пояснення таких дій ДФС, яке змогли придумати аграрії, – це те, що таким чином уряд вирішив стримати зростання цін на пшеницю всередині України, незважаючи на загальносвітовий висхідний тренд, щоб напередодні виборів не допустити подорожчання хліба. Коротше, як завжди, змусити аграріїв поділитися тепер уже з виборцями чесно заробленими грошима», – підсумував Соколов.

Так, Mind звернувся до ДФС із відповідним запитом щодо зазначеної ситуації і очікує на відповідь відомства.

Раніше, у ВАР повідомляли, що через закриті залізничні станції українські аграрії не можуть відвантажити продукцію: витрати на логістику зросли втричі, заблокованими залишаються тисячі тонн зернових.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію