Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
«ОТП Лізинг» отримав від ЄБРР 10 млн євро для фінансування МСП

«ОТП Лізинг» отримав від ЄБРР 10 млн євро для фінансування МСП

Також МСП отримають грантове фінансування до 1 млн євро від ЄС в рамках ініціативи EU4Business

«ОТП Лізинг» отримав від ЄБРР 10 млн євро для фінансування МСП
Фото: Shutterstock

ЄБРР надає 4- річний кредит на суму 10 млн євро (324 млн грн) «ОТП Лізинг» («ОТПЛ») в Україні для здійснення довгострокових лізингових операцій з малими і середніми підприємствами (МСП) по всій країні, повідомляє прес-служба «ОТП Лізинг».

Як зазначається, МСП також отримають грантове фінансування в розмірі до 1 млн євро, наданого в рамках ініціативи Європейського Союзу EU4Business, метою якої є надання допомоги малим компаніям в інвестуванні та отриманні вигод від Угоди про поглиблену та всебічну зону вільної торгівлі (ПВЗВТ) між Україною та ЄС. Після приєднання до програми ЄБРР, яка пов’язана з ПВЗВТ, «ОТПЛ» та її клієнти також зможуть отримати експертні консультацій у формі навчання та підтримки, що надаватимуться консультантами.

Гранти надаватимуться МСП, які відповідатимуть вимогам, в якості інвестиційних стимулів для зменшення вартості їх капітальних інвестицій в модернізацію технологічних і виробничих процесів відповідно до норм і стандартів ЄС.

Українське ТОВ «ОТП Лізинг», що належить угорському банку «OTP Bank PLC», працює на українському ринку вже 10 років. Новий кредит ЄБРР дозволить компанії «ОТПЛ» подовжити термін лізингових угод, які вона пропонує, і укладати їх у місцевій валюті. Це дозволить компанії диверсифікувати свою клієнтську базу, у першу чергу завдяки орієнтації на менші за розміром компанії. Перехід на місцеву валюту захистить українських позичальників від валютних ризиків.

EU4Business – це ініціатива ЄС, спрямована на підтримку приватного сектору в країнах Східного партнерства, у тому числі Україні. Метою цієї ініціативи є поліпшення бізнес-клімату шляхом надання малому і середньому бізнесу професійних консультацій та доступу до фінансування. Підтримка в рамках ініціативи «EU4Business» надається спільно з іншими організаціями, зокрема ЄБРР.

ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні. З початку діяльності у країні в 1993 році Банк узяв на себе сукупні зобов'язання щодо надання майже 12,1 млрд євро в рамках близько 400 проектів.

Нагадаємо, у червні 2018 року німецький банк надав «ОТП Лізингу» субординований кредит у розмірі $17 млн. Так, кредит від КfW дозволить надати українським компаніям $180 млн фінансування замість запланованих $100 млн у 2018 році.

Про актуальну ситуацію на банківському ринку України читайте в оновленому рейтингу банків Mind, за результатами якого ОТП Банк отримав 4 зірки, що підтверджує стабільний рівень життєздатності фінустанови.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті