Транзит скрапленого газу територією України скоротився в серпні на 22%

Транзит скрапленого газу територією України скоротився в серпні на 22%

Транзит портами України за звітний місяць скоротився на 3,2%

Транзит скрапленого газу територією України скоротився в серпні на 22%
Фото: gazeo.com

Транзит скрапленого газу через територію України в серпні 2018 скоротився в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року на 22% – до 88 310 тонн, повідомляє enkorr із посиланням на  дані дослідження «Консалтингової групи А-95».

Транзит через порти України за звітний місяць скоротився на 3,2% – до 29 550 тонн. Більше половини морських відправок – 18 500 тонн – припав на «приватівський» термінал «Укрлоудсістем» в Одесі. Нагадаємо, ця перевалка працює в рамках довгого контракту з «Тенгизшевройл» (ТШО, Казахстан). З терміналу «Укрлоудсістема» ресурс направляється на адресу турецької Aygaz.

У серпні залізничний транзит зріджених вуглеводневих газів (ЗВГ) склав 57 800 тонн. Це на 33% менше показника аналогічного періоду минулого року (83 000 тонн). Найбільший обсяг ЗВГ був транзитований залізнцею через перехід Ізов з Росії в Польщу – 20 500 тонн.

Лідерство за транзитом територію України за підсумками серпня 2018 року дісталося Росії з обсягом 59 700 тонн. Казахстан транзитував 28 000 тонн. На Білорусь припало всього 400 тонн транзитного ресурсу.

Як зазначається, «Тенгизшевройл» планує розпочати перевалку скрапленого газу через грузинський порт Батумі. Переведення частини експорту до Батумі, на думку трейдерів, призведе до скорочення обсягів поставок компанії через український порт Одеса. Крім того, ТШО планує в два рази наростити експорт через порт Тамань (Росія), що також спричинить скорочення поставок через Одесу.

Нагадаємо,ТОВ «Еконавтіка» завершує будівництво комплексу по зберіганню і перевалці скрапленого газу потужністю 200 000 тонн на рік на півдні Одеської області.

Як писав Mind, у червні близько 160 цистерн зі скрапленими вуглеводневими газами, постачальники яких потрапили до санкційного списку, не були пропущені підрозділами «Укрзалізниці» через російсько-українські прикордонні переходи.

У той же час, минулого року ринок зрідженого вуглеводневого газу зріс на 8,4% і склав 1 577 700 тонн та перевищив споживання автомобільних бензинів на 10%. 

Про те у чому специфіка глобального ринку СПГ і яким ризикам він піддається, читайте у матеріалі Mind «Здобич флібустьєра: як торгувати скрапленим газом».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті