Британія і США розслідують відмивання російських грошей через Danske Bank

Британія і США розслідують відмивання російських грошей через Danske Bank

До схеми з відмивання грошей імовірно був причетний родич Путіна

Британія і США розслідують відмивання російських грошей через Danske Bank
фото Shutterstock

Правоохоронні органи США почали вести розслідування відносно найбільшого банку Данії Danske Bank за підозрою у відмиванні великих сум грошей «з Росії і колишніх радянських республік», передає Радіо Свобода.

Міністерство юстиції США, міністерство фінансів і комісія з цінних паперів і бірж (SEC) почали перевірку діяльності Danske Bank у зв'язку з конфіденційним позовом, спрямованим в SEC більше двох років тому.

Загальна сума підозрілих транзакцій з 2007 по 2015 рік оцінюється в понад $230 млрд.

У п'ятницю британське агентство по боротьбі зі злочинністю заявило, що перевірить, чи використовувалися в злочинних схемах по відмиванню грошей компанії, зареєстровані в Британії.

За неофіційними даними, власне розслідування ведуть також Сполучені Штати.

За підсумками внутрішнього розслідування Danske Bank, в підозрілих транзакціях були задіяні, крім інших, компанії, зареєстровані в самій Британії і на Британських Віргінських островах.

На початку вересня Financial Times повідомляла, що тільки в 2013 році через естонський підрозділ Danske Bank пройшла «неймовірна сума» – до 30 млрд.

Раніше ряд ЗМІ та Центр дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) з посиланням на доповідь інформатора банку повідомили, що двоюрідний брат президента Росії Ігор Путін імовірно відмивав гроші через естонське відділення Danske Bank.

Влітку цього року позов проти банку подав засновник фонду Hermitage Capital Вільям Браудер. Він вважає, що естонський підрозділ Danske Bank був одним з основних каналів виведення грошей з російського бюджету в шахрайській схемі, яку розкрив юрист фонду Сергій Магнітський, який за таємничих обставин помер у московському СІЗО.

Член Європейської комісії Маргрет Верстагер назвала скандал в Danske Bank «гігантським», закликавши до посилення контролю за банківським сектором у рамках ЄС.

Як повідомлялося, цього тижня глава Danske Bank Томас Борген оголосив про свою відставку.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло