Емоційний виступ Макрона на Генасамблеї ООН: до чого закликав французький президент

Емоційний виступ Макрона на Генасамблеї ООН: до чого закликав французький президент

Макрон переконаний, що людству необхідна нова модель світового ладу, новий світовий баланс та рівновага

Емоційний виступ Макрона на Генасамблеї ООН: до чого закликав французький президент
Еммануель Макрон
фото Shutterstock

Президент Франції Еммануель Макрон під час свого виступу на 73-ій Генасамблеї ООН в Нью-Йорку торкнувся безлічі нагальних світових питань, таких як подолання нерівності, вирішенні ситуації в Сирії та Лівані, клімат та встановлення нової моделі світового ладу.

Нова модель світового ладу.

 «Сьогодні ми переживаємо глибоку кризу, кризу ліберального вестфальського світового ладу, тому що йому не вдалось забезпечити саморегуляцію», – сказав Макрон та додав, що екологічні, економічні та кліматичні проблеми все ще залишаються невирішеними.

«Наша організація (ООН) часто лише засуджувала порушення прав, замість того, щоб їх захищати», – підкреслив він.

Французький президент переконаний, що світові треба створити нову модель світового ладу та новий світовий баланс, оскілки моделі, які виникли після Другої світової війни, зараз є застарілими та створюють нестабільність у світі.

Іран.

Макрон під час свого виступу зазначив, що лише «діалог та багатосторонність» зможуть вирішити проблему Ірану.

«Що принесе реальне вирішення ситуації в Ірані і що вже його стабілізувало? Закон найсильніших? Тиск лише з однієї сторони? НІ» Ми знаємо, що Іран був на військовому шляху. Але що його спинило? Віденська угода 2015 року», – наголосив він.

Президент Франції переконаний, що не слід загострювати регіональну напругу. А скоріше «шляхом діалогу та багатосторонності дотримуватись більш широкої повістки дня, яка дозволить нам вирішити усі проблеми, викликані політикою Ірану, ядерну, балістичну, регіональну».

Рівновага у світі.

Макрон певен, що задля досягнення рівноваги у світі необхідними є три ключових принципи: повага до суверенітету, посилення регіональних організацій та потужні міжнародні гарантії, як мають надатись в ООН.

Сирія.

Макрон підкреслив, що світ і надалі продовжує боротись із тероризмом.

«Режим в Сирії відновився за рахунок злочинів, винні в яких, матимуть за них відповісти. Сирійський народ заплати в за це високу ціну. Не буде переможців в Сирії, що лежить в руїнах», – сказав він та додав, що зараз необхідно домогтися там миру під егідою ООН, дотримуючись трьох вищезазначених принципів.

Нерівність у світі та у Франції.

Макрон вважає, що націоналізм як явище знову стало популярним, тому що світу не вдалось владнати проблему нерівності. На його думку, це наразі є однією з найважливіших проблем, якій треба присвятити усі сили. Надзвичайно важливим, за його словами, є викорінити «нерівність у людських долях» – несправедливо, що люди мають різні можливості, в залежності від країни у якій вони народились.

Зокрема, у Франції він прийняв рішення збільшити офіційну допомогу для боротьби з нерівністю на 1 млрд євро.

Клімат.

Макрон знову згадав про Паризьку кліматичну угоду та наголосив, що світ не дав її зруйнувати, навіть після виходу з неї США. Він закликав країни світу не співпрацювати із державами, які цю угоду не підтримують.

Загалом, емоційний виступ французького лідера тривав понад 40 хвилин.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло