ЄЦБ закликає ЄС ввести чіткі та єдині для усіх членів блоку правила боротьби з відмиванням грошей

ЄЦБ закликає ЄС ввести чіткі та єдині для усіх членів блоку правила боротьби з відмиванням грошей

Наразі кожна країна має широку свободу дій щодо того, як застосовувати спільні європейські правила на своїй території

ЄЦБ закликає ЄС ввести чіткі та єдині для усіх членів блоку правила боротьби з відмиванням грошей
фото pixabay.com

Віце-президент Європейського центрального банку заявив, що Європейському Союзу треба більш чіткі правила з відмиванням грошей, і що вони мають застосовуватись однаково в усіх країнах ЄС. Про це повідомляє Reuters.

«Треба розглянути більш високий рівень узгодження правил у формі регулювання», – сказав Луїс де Гіндос міністрам фінансів країн-членів ЄС під час публічних дебатів на зустрічі в Люксембурзі.

Регулювання ЄС напряму застосовується в усіх 28 країнах-членах блоку, але наразі правила ЄС, що стосуються відмивання грошей визначені у певних директивах, які дають владі країн широку свободу дій щодо того, яким чином їх застосовувати. Це, в свою чергу, призвело до різного рівня їх застосування  в ЄС.

Нагадаємо: останнім масштабним скандалом із відмиванням коштів став випадок із естонським відділенням найбільшого комерційного данського банку Danske Bank. На початку вересня стало відомо, що обсяг російських грошей та коштів з інших країн колишнього Союзу, переведених через нього, сягнув $30 млрд протягом одного лише 2013 року.

Як повідомлялось, Британія та Міністерство юстиції США, Мінфін США та Комісія з цінним паперів та бірж почали перевірку діяльності Danske Bank

Пізніше виданню FT стало відомо, що сліди операцій з відмивання коштів з РФ через Danske Bank ведуть до Лондону. Газета повідомила також, що одна з фігуруючих в матеріалах справи компаній належить родичам російського президента Владіміра Путіна.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло