ЄС критикує мілітаризацію Азовського моря
ЄС не хоче бачити посилення будь-якої військової присутності в цьому регіоні

Глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні у вівторок заявила, що ЄС не сприймає мілітаризацію Азовського моря, вважаючи це небезпечним явищем для Європи, повідомляє Інтерфакс-Україна.
«Мілітаризація Азовського моря – ні в чиїх інтересах, і це лише може дестабілізувати тендітну ситуацію в сфері безпеки в регіоні Чорного моря», – сказала вона під час виступу в Європейському парламенті.
За її словами, в регіоні спостерігається нарощування військового потенціалу як з боку Росії, так і України.
Вона заявила, що пов'язане з Азовським Чорне море є «європейським морем», і ЄС не хоче бачити посилення будь-якого військового присутності в цьому регіоні.
«Ми продовжимо добиватися поваги до міжнародного права і конвенцій, а також підтримувати Україну в цих важких обставинах», – додала вона.
Наразі, за інформацією ЗМІ, загальна чисельність кораблів і катерів ВМФ РФ і ФСБ РФ в акваторії Азовського моря становить понад 40 одиниць. Так, влітку 2018 року Росія посилила морське угруповання в Азовському морі за рахунок сил і засобів Каспійської флотилії. Зокрема, в окуповане місто Керч передислоковані 2 ракетних корвета «Град Свіяжск» і «Великий Устюг», 3 артилерійських катери (АК-201 і АК-248 проекту 1204), 6-7 малих десантних катерів «Серна», сторожовий катер АК-326 проекту 1400м, водолазний катер РВК-933, рейдовий буксир РБ-410.
У свою чергу, Україна наприкінці серпня направила 2 українські кораблі до Азова. Судна стануть частиною новоствореної військово-морської бази українського флоту на Азові.
Пізніше, глава Генштабу української армії Віктор Муженко підтвердив, що Україна побудує військову базу на Азовському морі і посилить військову присутність в цьому регіоні, щоб протистояти зростаючій загрозі з боку Росії.
У свою чергу Президент України Петро Порошенко згодом затвердив невідкладні заходи щодо захисту національних інтересів на Півдні і Сході України, в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].