НБУ оцінює зростання економіки у третьому кварталі у 3,1% р/р

НБУ оцінює зростання економіки у третьому кварталі у 3,1% р/р

Центробанк залишив прогноз прискорення зростання у 2018 році до 3,4%

НБУ оцінює зростання економіки у третьому кварталі у 3,1% р/р
Фото: Shutterstock

Національний банк України (НБУ) оцінює зростання української економіки в третьому кварталі поточного року в 3,1% р/р, передає БізнесЦензор із посиланням на дані Інфляційного звіту, оприлюдненого регулятором.

«У III кварталі 2018 зростання економіки України дещо сповільнилося (до 3,1% р/р за оцінками НБУ) на тлі погіршення динаміки більшості базових галузей економіки. На показниках сільського господарства негативно відбилася низька врожайність ранніх зернових», – повідомляє НБУ.

За даними НБУ, у другому кварталі зростання реального ВВП прискорилося до 3,8% р/р. Раніше, НБУ оцінював зростання ВВП у другому кварталі 2018 року до 3,2%.

Як і раніше, Національний банк прогнозує прискорення зростання економіки в 2018 році до 3,4%.

«У 2019 очікується уповільнення зростання реального ВВП України до 2,5% внаслідок охолодження глобальної економіки, погіршення цінової кон'юнктури на світових сировинних ринках, стриманою фіскальної політики з урахуванням значних обсягів погашення державного боргу, а також жорсткої монетарної політики, необхідної для повернення інфляції до мети», – повідомляє НБУ.

Як писав Mind, Європейський банк реконструкції і розвитку поліпшив прогноз зростання ВВП України з 3% до 3,5% в 2018 році.

У свою чергу Міжнародний валютний фонд у жовтневому огляді світової економіки (World Economic Outlook, WEO) знизив оцінку зростання ВВП України у 2019 році на 0,6% – до 2,7% у порівнянні із квітневим прогнозом. Проте до кінця поточного року прогноз покращився до 3,5% з 3,2%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло