mind
«Бардак і корупція»: в Росії хочуть заборонити експорт деревини в Китай

«Бардак і корупція»: в Росії хочуть заборонити експорт деревини в Китай

Матвієнко дає мінекології півроку часу, щоб розібратися з цим питанням

«Бардак і корупція»: в Росії хочуть заборонити експорт деревини в Китай
tsargrad.tv

Міністр природних ресурсів і екології РФ Дмитро Кобилкін заявив про готовність тимчасово заборонити експорт лісу в Китай, передає НТВ.

Кобилкін відповів на запитання голови Ради Федерації РФ Валентини Матвієнко про те, коли в Росії буде вирішена проблема з незаконними вирубками та вивезенням лісу на експорт.

За словами міністра, Москва попередила Пекін про можливу тимчасову заборону на поставки деревини в КНР, якщо не буде вирішено питання з відновленням лісів.

«Китай – це основний ринок, куди вивозиться деревина. Я китайському міністру просто сказав одну просту річ. За тим настроєм президента РФ і голови нашого уряду, якщо ми найближчим часом не наведемо порядок з боку Китаю, ми закриємо повністю експорт деревини в Китай. Я не кажу, що це потрібно зробити, але, напевно, так доведеться вчинити на якийсь період часу», – сказав Дмитро Кобилкін.

Кобилкін запропонував китайській стороні побудувати в Росії 10-20 насінницьких комплексів для відновлення лісів. За словами міністра, представники Піднебесної заявили про готовність обговорити це питання.

Така відповідь Валентину Матвієнко не влаштувала: «Відповідь не приймається. Ми чекаємо програму, міжвідомчу, яку завгодно, жорстких, серйозних заходів. Повірте, ні Китай, ніхто нам не допоможе, якщо ми у себе всередині не наведемо порядок. Ця сфера стала настільки криміналізована і корупціогенна, що вже ця іржа роз'їла всіх. І якщо не навести порядок в країні – на митниці, на кордоні, і вимагати дотримання закону, заборонити незаконне вивезення лісу, незаконну вирубку – це розписатися в безпорадності. Давайте ми дамо вам півроку часу, щоб ви розібралися», – заявила вона.

У 2017 році російсько-китайський лісовий товарообіг виріс на 23% в порівнянні з 2016-м і досяг $4,8 млрд.

Нагадаємо, Євросоюз хоче подати до арбітражного суду на Україну через заборону на вивезення лісу-кругляка.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті