Захворіло у світі
113,459,829
Померло у світі
2,518,393
Вилікувалось у світі
64,026,286
Захворіло в Україні
1,342,016
Померло в Україні
25,893
Вилікувалось в Україні
1,168,321
Росія повернула Україні раніше сплачені судові витрати по «боргу Януковича»

Росія повернула Україні раніше сплачені судові витрати по «боргу Януковича»

Вся сума, що підлягає сплаті була отримана

Росія повернула Україні раніше сплачені судові витрати по 	«боргу Януковича»
Фото: Shutterstock

Росія повернула Україні раніше сплачені судові витрати. Про це з посиланням на джерело в уряді повідомляє Інтерфакс-Україна.

Суму коштів вточнено не було, однак згідно з джерелом, вся сума, що підлягає сплаті була отримана.

У грудні 2013 року тодішній президент України Віктор Янукович домовився з президентом Росії Владіміром Путіним, що Росія надасть Україні кредит на $15 млрд через розміщення українських цінних паперів, які викупить Москва. Невдовзі перша частина цих облігацій на суму $3 млрд була розміщена на Ірландській фондовій біржі, і її й викупила Росія.

Упродовж осені 2015 року Україна узгодила реструктуризацію своїх боргових зобов’язань, включно зі списанням частини їх, із більшістю зі своїх приватних кредиторів – крім Росії, яка не погодилася на запропоновані умови. Москва вважала, що цей борг є суверенним боргом української держави. 

Україна заперечувала вимоги Росії гасити борг, посилаючись, зокрема, на те, що Росія здійснювала на Україну незаконний тиск. У березні 2017 року англійський суд першої інстанції дозволив розглядати справу в порядку спрощеного провадження.

Суд дійшов висновку, що Україна мала законну дієздатність укладати договори по облігаціях, а політична частина аргументів України з примусу і тиску не може розглядатися в судовому порядку, тобто не може бути розглянута англійським судом.

Тоді суддя відкинув усі аргументи української сторони, у тому числі зняв з РФ звинувачення у політичному тиску на Україну. У результаті Київ заявив про намір оскаржувати рішення Високого суду Лондона, оскільки суд дав дозвіл на подачу апеляції.

У вересні цього року Україна виграла апеляцію в суді Англії в справі про «борг Януковича». Однак у листопаді, Росія оскаржила у Верховному суді Великобританії рішення апеляційного суду Англії у справі про борг України на $3 млрд. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті