Меттіс дав дозвіл застосовувати зброю на кордоні з Мексикою

Меттіс дав дозвіл застосовувати зброю на кордоні з Мексикою

Білий дім та Пентагон вважають за необхідне захистити працівників митних та прикордонних служб

Меттіс дав дозвіл застосовувати зброю на кордоні з Мексикою
фото twitter.com/DeptofDefense

Міністр оборони США Джеймс Меттіс заявив, що отримав від Білого дому повноваження застосовувати зброю на кордоні з Мексикою для захисту прикордонників та працівників митних служб. Про це повідомляє AP.

При певних обставинах це може значити направлення військ для тимчасового затримання мігрантів у випадках безладу або насилля щодо працівників прикордонного контролю.

У таких випадках, за словами Меттіса. Затримання відбуватимуться «за хвилини, а не години». Міністр також додав, що Пентагон інформуватиме «про усі нові місії та кількість військових, направлених до кордону», по мірі того, як ці рішення будуть прийматись.

Місія для 5 800 військових, які наразі перебувають на кордоні, полягала у встановленні колючого дроту та інших бар’єрів уздовж кордону.

Основою для надання розширених повноважень Міністерству оборони США є думка адміністрації президента Трампа, що каравани мігрантів, а їх наразі чотири, що рухаються до кордону із Сполученими Штатами являють собою загрозу для національної безпеки країни та, зокрема, безпеки прикордонних служб.

У своєму звіті Конгресу США Пентагон оцінив вартість місії у розмірі $72 млн.

Нагадаємо: 17 листопада перші кілька сотень учасників з «каравану мігрантів», який кілька місяців рухався з країн Центральної Америки, дісталися до міста Тіхуана на кордоні Мексики і США. Там їх зустрів непрохідний паркан та озброєнні прикордонники.

Як повідомлялось, президент Трамп наказав розмістити понад 7 тисяч військових на кордоні з Мексикою у відповідь на рух караванів.

Більше про ситуацію з мігрантами – в матеріалі Mind «Втеча з Гондурасу: чому каравани мігрантів рухаються до кордону США».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло