Страховики за 9 місяців сформували страхові резерви в розмірі 24,8 млрд грн
За цей період страховики отримали дохід в розмірі 1,6 млрд грн

Страхові компанії України в січні-вересні 2018 року сформували страхові резерви в розмірі 24,8 млрд грн, що на 15%, або на 3,2 млрд грн, більше ніж за аналогічний період 2017 року, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на члена Нацкомфінпослуг Олександра Залєтова.
На його думку, зростання страхових резервів пов'язаний як із загальним збільшенням обсягу страхових послуг населенню та підприємствам, так і з удосконаленням актуарної оцінки страхових зобов'язань після введення Нацкомфінпослуг в пруденційний нагляд актуарного звіту за страховими компаніями.
У структурі розміщення страхових резервів за станом на 30 вересня 2018 поточні рахунки і депозити в банках склали 52,8% (13,1 млрд грн), в ОВДП – 28,6% (7,1 млрд грн), права вимоги до перестраховщікам- нерезидентам – 9,3% (2,3 млрд грн), в нерухомості – 4,8% (1,2 млрд грн).
Як зазначив Залєтов, відсутність пропозицій з боку фондового ринку призвели до того, що інвестиції страховиків в акції та корпоративні облігації склали менше 400 млн грн, або всього 1,5% страхових резервів.
Найбільш динамічно, за його словами, зросли обсяги вкладення страхових резервів в ОВДП на 1,5 млрд грн (на 26,3%), депозити в банках на 1,2 млрд грн (на 12,6%) і права вимоги до перестраховщікам- нерезидентам – на 434 млн грн (на 23,3%). Це пов'язано, перш за все, з новими вимогами до розміщення страхових резервів, які передбачені Положенням про обов'язкові критерії та нормативи достатності капіталу та платоспроможності, ліквідності, прибутковості, якості активів та ризиковості операцій страховика, затвердженого розпорядженням Нацкомфінпослуг №850 від 7 червня 2018 року і який набрав в дію в серпні 2018 року, вважає Залєтов.
Зміна регуляторної бази сприяло не тільки посилення платоспроможності страхових компаній, але і збільшення прибутковості їх інвестиційної політики. Так, за 9 місяців 2018 року страховики отримали дохід в розмірі 1,6 млрд грн, в т.ч. понад 1 млрд грн склали відсотки по депозитах, більше 500 млн грн – дохід по облігаціях.
В цілому щодо дев'яти місяців 2017 року прибутковість інвестицій зросла на 15,4%, або на 219 млн грн (прибутковість облігації – на 24,3%, або на 103 млн грн, депозитів – на 8%, або 75 млн грн), повідомив член Нацкомфінпослуг.
Нагадаємо: страхові компанії – учасники Проекту «Відкрите страхування», що здійснюють страхування різних видів, окрім страхування життя, за 9 місяців 2018 року збільшили надходження валових страхових платежів на 19,6 % у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року – до 7,7 млрд грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].