Вашингтон просить союзників відмовитись від використання продуктів Huawei

Вашингтон просить союзників відмовитись від використання продуктів Huawei

Особливо США стривожені постачанням Huawei телекомунікаційного обладнання до країн, де розташовуються американські військові бази

Вашингтон просить союзників відмовитись від використання продуктів Huawei
фото Wikipedia

Влада США намагається переконати представників влади та іноземних телекомунікаційних компаній країн-союзників не користуватись обладнанням китайської компанії Huawei. Про це повідомляє Reuters із посиланням на WSJ.

Зазначається, що американські чиновники провели переговори з Німеччиною, Італією та Японією. Вони звернулись до своїх колег та керівників телекомунікаційних компаній, де обладнання Huawei вже широко використовується, та повідомили про ризики, пов’язані з кібербезпекою.

Особливо Вашингтон виявив занепокоєння щодо країн, в яких дислокуються американські військові бази. Це пояснюється тим, що хоч Пентагон і має власні супутники та телекомунікаційні мережі для відправлення даних, більша частина трафіку проходить саме через комерційні мережі.

Huawei є однією з найбільших у світі компаній у сфері телекомунікацій. Зазначається, що хоча компанія неодноразово відмовлялась брати участь у розвідувальній роботі для будь-якого уряду, вона стала однією з низки компаній, які потрапили під пильний контроль уряду США в період загострення торгових відносин між Вашингтоном та Пекіном.

Нагадаємо: слідом за скандальним розслідуванням із китайською ZTE у США відкрили розслідування проти Huawei, обидві компанії підозрюють у порушеннях санкційного режиму стосовно Ірану.

З огляду на це китайським компаніям Huawei та ZTE заборонили постачати технологічне обладнання для мобільних мереж нового покоління 5G в Австралію.

Нещодавно стало відомо, що і Німеччина висловила побоювання щодо допуску китайських компаній до встановлення у себе 5G.

Минулого тижня американський регулятор заборонив ще одній китайській компанії, Hytera Communacations, імпортувати свою продукцію до США через порушення нею патентів компанії Motorola.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті