Німеччина не визначилась щодо нових санкції проти РФ через її агресію на Азові

Німеччина не визначилась щодо нових санкції проти РФ через її агресію на Азові

У МЗС ФРН вважають, що санкції можуть бути «дещо поспішними»

Німеччина не визначилась щодо нових санкції проти РФ через її агресію на Азові
фото pixabay.com

Влада ФРН ще не визначилась щодо питання впровадження нових санкцій проти Росії. Про це заявив представник МЗС Німеччини, передає DW.

За його словами, дебати щодо введення додаткових санкцій у зв’язку з подіями в Керченській протоці є «дещо поспішними», а «санкції не є водопровідним краном, який відкривають і закривають за необхідності».

У свою чергу перс-секретар федерального уряду ФРН Штеффен Зайберт вказав, що введення нових санкцій є ймовірним лише за умови ухвалення їх усіма країнами ЄС. Для цього треба провести переговори з усіма партнерами в ЄС. Сам Зайберт, за його словами, не береться прогнозувати ймовірний результат. При цьому він нагадав, що ЄС продовжив чинні санкції проти РФ до 31 січня 2019 року.

Німецька влада, як повідомляється, відхилила заклик українського посла посилити тиск на РФ і відправити воєнні кораблі в Чорне море. Зайберт сказав, що «наразі найголовнішими є стриманість та діалог». У МЗС країни також зазначили, що Німеччина не має наміру відправляти в Чорне море свої кораблі, оскільки Берлін прагне «від обох сторін стриманості та зниження ескалації».

Проте Зайберт закликав Росію звільнити українських моряків та повернути Україні її захоплені судна. Також він розкритикував РФ за агресію, оскільки, з точки зору німців, у даному випадку немає жодного виправдання застосування нею воєнної сили.

Нагадаємо: 25 листопада Росія застосувала зброю в Азовському морі проти українських катерів. Після виходу з Керченської протоки катери прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по трьох українських кораблях. Всі три кораблі були виведені з ладу і захоплені агресором разом з екіпажем. Повідомлялося про шестеро поранених серед українських моряків.

У МЗС РФ звинуватили Україну в ескалації конфлікту в Азовському морі і заявили, що це «ретельно спланована Україною провокація» і «створення приводу для введення санкцій проти Росії».

У зв’язку із цими подіями в Україні було введено воєнний стан.

Раніше Держдеп США висловив сподівання, що ЄС зробить більше, щоб допомогти Україні. Одним з можливих варіантів, на думку США, є припинення підтримки будівництва Європою російського газопроводу «Північний потік – 2».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло