Спецслужба Чехії звинуватила Росію в атаках на МЗС і викрадення особистих даних

Спецслужба Чехії звинуватила Росію в атаках на МЗС і викрадення особистих даних

За атаками на сторінки людей, пов’язаних з міноборони й армією, стоїть ФСБ

Спецслужба Чехії звинуватила Росію в атаках на МЗС і викрадення особистих даних
Straka Academy, Кабінет міністрів, Чехія

Служба безпеки Чехії BIS заявила, що російські спецслужби здійснили щонайменше дві атаки на Міністерство закордонних справ країни, повідомляє Reuters.

Атаки було здійснено минулого року. У результаті зламу інформаційної системи міністерства хакери отримали доступ до електронної переписки більше 150 співробітників МЗС Чехії.

«Вони отримали дані, які можуть бути використані для майбутніх атак, а також список потенційних цілей майже у всіх важливих державних інститутах», – йдеться в повідомленні BIS.

BIS також виявила кілька кібер-нападів на чеські військові об'єкти з серйозною компрометацією деяких приватних акаунтів, прив’язаних до електронної пошти, які належали людям, пов'язаним з міноборони і армією, а також компрометацією IP-адреси шкідливими програмами, відомими як X-Agent.

У своїй доповіді BIS заявила, що до двох окремих атак на чеське МЗС причетна група хакерів APT28, яка пов'язана з російським урядом. Раніше вона була помічена в кібератаках на Німеччину та США.

«Згідно з висновками, це була кампанія кібершпіонажу Turla, за якою стоять ФСБ, російська розвідувальна служба, і APT28 / Sofacy, яку пов'язують з російською військовою розвідкою, ГРУ», – йдеться в повідомленні.

Раніше чеські спецслужби вже висували припущення, що за атаками хакерів могли стояти іноземні держави. Однак тоді повідомлялося, що витоків важливих даних не було.

BIS попереджує у доповіді, що співробітники російських спецслужб нібито працюють під дипломатичним прикриттям в рамках загальної гібридної стратегії проти держав-членів ЄС і НАТО.

Як повідомлялося, міжнародне юридичне агентство визначило, що країни Центральної та Східної Європи перебувають під високою загрозою кібератак.

Нагадаємо, на початку жовтня зʼявилася інформація, що росіяни намагалися зламати мережу Організації з заборони хімічної зброї.

Між тим Мін'юст США оприлюднив імена семи російських хакерів, які працюють на ГРУ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло