Захворіло у світі
20,456,016
Померло у світі
745,600
Вилікувалось у світі
12,663,206
Захворіло в Україні
84,548
Померло в Україні
1,970
Вилікувалось в Україні
45,686
Рожкова: затягнення процесу виходу з ринку не дозволило українській «дочці» ВТБ Банку уникнути банкрутства

Рожкова: затягнення процесу виходу з ринку не дозволило українській «дочці» ВТБ Банку уникнути банкрутства

НБУ не бачить реальних можливостей для розвитку російських державних банків в Україні

Рожкова: затягнення процесу виходу з ринку не дозволило українській «дочці» ВТБ Банку уникнути банкрутства
Катерина Рожкова
Фото: НБУ

Українська «дочка» російського державного банку ВТБ вже досить давно працювала над тим, щоб згорнути свою діяльність в Україні. Однак якби цей процес проводився швидше, банк міг би уникнути виникли при цьому проблем, передає НВ.

Про це заявила перший заступник глави Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова в ефірі програми Гроші вперед! на Радіо НВ.

Так, Рожкова нагадала, що в процесі закриття діяльності банк повинен отримати гроші в погашення своїх активів і потім направити ці кошти вкладникам і кредиторам.

При цьому спочатку проблем в цьому процесі в українського ВТБ Банку не було, фінустанова достатньо ефективно працювало над завершенням своєї діяльності. «І в процесі цієї роботи відбулося погіршення його фінансового стану, банк втратив ліквідність і, на жаль, не зміг її відновити», – сказала Рожкова.

У той же час, 5 листопада ВТБ Банк ввів обмежувальні заходи, щоб зупинити відтік коштів. У зв'язку з цим НБУ звернувся до акціонерів банку з вимогою підтримати свою українську «дочку» ліквідністю, так як це зобов'язані робити все акціонери. «НБУ, як регулятор, написав лист до акціонерів, попередивши їх про те, що якщо вони не забезпечать підтримку, то НБУ буде змушений діяти в рамках закону», – сказала Рожкова.

Крім того, вона зазначила, інших перспектив у банку не було, і «потрібно було проводити процес згортання трохи швидше». За її словами, інші російські державні банки повинні цивілізовано піти з українського ринку, оскільки НБУ не бачить реальних можливостей, щоб вони далі тут розвивалися.

Нагадаємо, що 25 вересня Апеляційний суд Києва схвалила клопотання екс-глави Приватбанку Олександра Дубілета і 18 компаній, пов'язаних з екс-власниками Приватбанку, про визнання та надання дозволу на виконання рішення Арбітражного суду (Гаага) 2 травня 2018 року щодо стягнення $159 млн. Так, екс-приватівці хочуть стягнути ці суми з РФ на території України.

Саме в рамках цього процесу екс-приватівці 5 вересня змогли заарештувати акції трьох українських «дочок» російських держбанків: Промінвестбанку, СберБанку і ВТБ Банку.

Пізніше, на початку жовтня компаніям Коломойського дозволили стягнути $140 млн компенсації з РФ.
У свою чергу, ВТБ банк оскаржив стягнення з РФ $140 млн на користь екс-власників Приватбанку.

Після чого, 16 листопада ВТБ банк ввів додаткову комісію в розмірі 15% на зняття готівки, 22 листопада суд дозволив ліквідацію української «дочки» російського ВТБ банку, а 27 листопада НБУ визнав ВТБ банк неплатоспроможним.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті