Повернення «жовтих жилетів»: французи знову вийшли на протести

Повернення «жовтих жилетів»: французи знову вийшли на протести

Поступки, які запропонував французький уряд, мітингувальників не влаштували

Повернення «жовтих жилетів»: французи знову вийшли на протести
фото Shutterstock

В Парижі та інших французьких містах знову проходять протести «жовтих жилетів», незважаючи на поступки, які запропонував президент країни Еммануель Макрон. Про це повідомляє The Local.

З огляду на попередні протести, які супроводжувались насиллям та агресією, очільник паризької поліції Мішель Дельпюх заявив, що «буде розгорнуто поліцейські сили, як і минулого тижня, з огляду на ресурси, чисельність та стратегію». Судячи з його слів, лише в столиці на вулицю вийдуть 8 тис поліцейських, а також 14 бронемашин. Загалом по усій країні сьогодні чергуватимуть 90 тис правоохоронців.

Зазначається, що ще з вечора п’ятниці поліція розпочала проводити інспекції на вокзалах, дорогах та вулицях, щоб не дати демонстрантам ввезти у столицю зброю.

Втім настрої «жовтих жилетів» не змінились і вони готові протестувати п’яті вихідні поспіль, навіть попри теракт в Страсбурзі та обіцянки Макрона збільшити мінімальну зарплатню.

Свої майбутні дії та план протестів демонстранти узгоджують через соціальні мережі.

Як повідомляє Le Figaro, з самого ранку суботи кілька сотен учасників акції направлялись до Єлисейських полів, співаючи «Марсельєзу».

Також відомо, що мітингувальники перекрили основні автомагістралі країни, що призвело до значних ускладнень руху.

Протестні акції «жовтих жилетів» почалися ще 17 листопада через підвищення цін на пальне, але коли уряд скасував підвищення цін, протестувальники висунули нові вимоги – аж до відставки президента Макрона, і вже кілька тижнів вчиняють у центрі Парижа акти агресії та вандалізму.

Дізнатись більше про те, чому попри згоду президента Макрона виконати початкові вимоги демонстрантів і не вводити «екологічні» податки на пальне, безчинства не припинилися та яке відношення до протестів має Росія, можна із матеріалу Mind «Франція проти Макрона. Хто, навіщо і наскільки успішно розпалює протести «.

Крім того, деяка частина демонстрантів назвала поступки Макрона на тлі тривалих та масових безчинству у крані «показухою» для ЗМІ і в той де день повернулась до протестів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло