Рожкова: Сбербанк і ПІБ зберігають прийнятний рівень ліквідності
НБУ закликає суди переглянути практику арешту активів фінустанов

Українські банки з російським державним капіталом на даний час мають достатній рівень ліквідності для своєчасного розрахунку з вкладниками в разі можливих рішень судів про арешт їхніх активів, передає Інтерфакс-Україна.
Про це заявила перший заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова.
«У нас залишилося два великих банки з російським держкапіталом – Сбербанк і Промінвестбанк. На сьогодні вони мають досить ліквідності, тому ми все-таки сподіваємося, що вихід цих банків з ринку відбудеться в інший спосіб (відмінним від ВТБ, який був визнаний неплатоспроможним. – Mind)», – сказала вона на прес-конференції в Києві в понеділок.
У той же час Рожкова закликає суди до обачності у виборі забезпечувальних заходів до вказаних установ з огляду на можливих негативних наслідків для вкладників.
«Коли мова йде про банки, то власникам належать не активи, а активи за винятком зобов'язань, так працює банківський сектор. Тому, з точки зору економіки і суті, не можна заарештовувати активи банків, оскільки вони не є активами власників. Власникам належить те, що залишається від активів після того, як банк зможе розрахуватися за своїми зобов'язаннями. Я сподіваюся, що суд зрозуміє: блокуючи активи, вони педалізують роботу банку і це, кінець кінцем, призводить до негативних наслідків», – пояснила вона.
Нагадаємо: 25 вересня Апеляційний суд Києва схвалив клопотання екс-глави ПриватБанку Олександра Дубілета і 18 компаній, пов'язаних з екс-власниками ПриватБанку, про визнання та надання дозволу на виконання рішення Арбітражного суду (Гаага) 2 травня 2018 року щодо стягнення $159 млн. Так, екс-приватівці хочуть стягнути ці суми з РФ на території України.
Саме в рамках цього процесу екс-приватівці 5 вересня змогли заарештувати акції трьох українських «дочок» російських держбанків: Промінвестбанку, СберБанку і ВТБ Банку.
Пізніше, на початку жовтня компаніям Коломойського дозволили стягнути $140 млн компенсації з РФ.
У свою чергу, ВТБ Банк оскаржив стягнення з РФ $140 млн на користь екс-власників ПриватБанку.
Після чого 16 листопада ВТБ Банк ввів додаткову комісію в розмірі 15% на зняття готівки, 22 листопада суд дозволив ліквідацію української «дочки» російського ВТБ Банку, а 27 листопада НБУ визнав ВТБ Банк неплатоспроможним.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].