Рожкова: Сбербанк і ПІБ зберігають прийнятний рівень ліквідності

Рожкова: Сбербанк і ПІБ зберігають прийнятний рівень ліквідності

НБУ закликає суди переглянути практику арешту активів фінустанов

Рожкова: Сбербанк і ПІБ зберігають прийнятний рівень ліквідності
Перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова
Фото: НБУ

Українські банки з російським державним капіталом на даний час мають достатній рівень ліквідності для своєчасного розрахунку з вкладниками в разі можливих рішень судів про арешт їхніх активів, передає Інтерфакс-Україна.

Про це заявила перший заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова.

«У нас залишилося два великих банки з російським держкапіталом – Сбербанк і Промінвестбанк. На сьогодні вони мають досить ліквідності, тому ми все-таки сподіваємося, що вихід цих банків з ринку відбудеться в інший спосіб (відмінним від ВТБ, який був визнаний неплатоспроможним. – Mind)», – сказала вона на прес-конференції в Києві в понеділок.

У той же час Рожкова закликає суди до обачності у виборі забезпечувальних заходів до вказаних установ з огляду на можливих негативних наслідків для вкладників.

«Коли мова йде про банки, то власникам належать не активи, а активи за винятком зобов'язань, так працює банківський сектор. Тому, з точки зору економіки і суті, не можна заарештовувати активи банків, оскільки вони не є активами власників. Власникам належить те, що залишається від активів після того, як банк зможе розрахуватися за своїми зобов'язаннями. Я сподіваюся, що суд зрозуміє: блокуючи активи, вони педалізують роботу банку і це, кінець кінцем, призводить до негативних наслідків», – пояснила вона.

Нагадаємо: 25 вересня Апеляційний суд Києва схвалив клопотання екс-глави ПриватБанку Олександра Дубілета і 18 компаній, пов'язаних з екс-власниками ПриватБанку, про визнання та надання дозволу на виконання рішення Арбітражного суду (Гаага) 2 травня 2018 року щодо стягнення $159 млн. Так, екс-приватівці хочуть стягнути ці суми з РФ на території України.

Саме в рамках цього процесу екс-приватівці 5 вересня змогли заарештувати акції трьох українських «дочок» російських держбанків: Промінвестбанку, СберБанку і ВТБ Банку.

Пізніше, на початку жовтня компаніям Коломойського дозволили стягнути $140 млн компенсації з РФ.

У свою чергу, ВТБ Банк оскаржив стягнення з РФ $140 млн на користь екс-власників ПриватБанку.

Після чого 16 листопада ВТБ Банк ввів додаткову комісію в розмірі 15% на зняття готівки, 22 листопада суд дозволив ліквідацію української «дочки» російського ВТБ Банку, а 27 листопада НБУ визнав ВТБ Банк неплатоспроможним.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті