НБУ оновив вимоги щодо визначення банками пов’язаних контрагентів

НБУ оновив вимоги щодо визначення банками пов’язаних контрагентів

Зазначені нові вимоги набирають чинності з 1 липня 2019 року

НБУ оновив вимоги щодо визначення банками пов’язаних контрагентів
Фото: Shutterstock

Національний банк запроваджує з 1 липня 2019 року оновлені вимоги щодо визначення банком під час розрахунку нормативів кредитного ризику групи пов’язаних контрагентів, які несуть спільний економічний ризик, йдеться у повідомленні на сайті НБУ.

Зазначені вимоги визначені постановою Правління Національного банку України № 139 від 18 грудня 2018 року.

«Відповідно до нових вимог банки повинні визначати групу пов’язаних контрагентів за умови, що такі контрагенти пов’язані відносинами контролю або економічною залежністю. Це зобов’язує банки ретельно вивчати своїх контрагентів: їх структуру власності, бізнес-середовище, показники фінансової звітності тощо», – пояснюють у НБУ.

Як зазначається, наявність у банків значних концентрацій кредитного ризику стосовно окремих контрагентів можуть спричинити суттєву втрату капіталу банку внаслідок виникнення фінансових проблем у таких контрагентів. «Якщо контрагенти пов’язані між собою юридично чи економічно, то за наявності проблем з виконанням своїх зобов’язань в одного контрагента з великою ймовірністю можуть виникнути аналогічні проблеми і в інших», – наголошують у Центробанку.

Також НБУ вживає подальших заходів у напрямку обмеження банками кредитування пов’язаних з банком осіб.

Так, запроваджується вимога зменшувати регулятивний капітал банку на суму перевищення фактичного значення сукупного обсягу заборгованості пов’язаних із банком осіб над максимально допустимим значенням обсягу такої заборгованості. Ця вимога набуває чинності через 30 днів із дня офіційного опублікування постанови.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло