Зв’язки «родичів» тепер на поверхні: YouControl інтегрувався з DOZORRO
Новий інструмент допоможе підвищити прозорість держзакупівель

Компанія YouControl інтегрувався з Dozorro, у результаті кооперації з’явився новий спільно розроблений інструмент, завдяки якому можна виявити зв’язки між замовником та учасником та між кількома учасниками закупівель, повідомляє прес-служба YouControl.
«Глибоко копати більше не доведеться: спільний інструмент YouControl та Dozorro допоможе миттєво виявляти зв’язки між замовниками та учасниками, а також між кількома учасниками в тендерах. Це допоможе підвищити прозорість держзакупівель і розширить можливості для якісного оскарження торгів з порушеннями», – йдеться у повідомленні.
Аби скористатися цим інструментом, спочатку потрібно в пошуці на порталі Dozorro за наявними фільтрами (замовником, регіоном тощо) обрати потрібні закупівлі. Серед фільтрів також буде поле «Ризики», де можна відзначити такі індикатори, як «YouControl: наявні зв'язки учасників» та «YouControl: наявні зв'язки організатора з учасниками». За цими критеріями буде сформовано список торгів.

Фото: YouControl
Також у переліку в меню, що знаходиться справа, можна клікнути на логотип YouControl, перейти в систему та врешті побачити усі виявлені зв’язки. Це можуть бути однакові ПІБ, телефони, адреси, засновники, бенефіціари, філіали тощо.

Фото: YouControl
Цей інструмент буде надзвичайно корисним для журналістів-розслідувачів, громадських активістів та органів контролю, які займаються публічними закупівлями. Окрім цього, він допоможе учасникам торгів знаходити в них ознаки змови та успішно оскаржувати їх, спираючись на докази.
«Чим зручніше буде перевіряти чиновників і держпідприємства, тим якіснішим буде громадський контроль, а значить люди будуть частіше долучатися до нього. Думаю, це сприятиме формуванню нетерпимості до корупції і, як наслідок, її зниженню», ‒ прокоментував новий напрямок співпраці з Dozorro засновник та CEO YouControl Сергій Мільман.
«Ми очікуємо, що новий функціонал допоможе економити час і сили замовникам для перевірки учасників. Також він стане в нагоді підприємцям, які готують скарги до АМКУ, та самим працівникам Антимонопольного комітету, які аналізують звернення. Громадські активісти чи журналісти, які шукають «зраду» в закупівлях, теж матимуть вільний доступ до інструменту. Загалом перевіряти закупівлі і порівнювати адреси, бенефіціарів, засновників, телефони тощо стане значно швидше, на відміну від ручного способу», ‒ поділився думками розробник, продакт-менеджер Dozorro Андрій Кучеренко.
У той же час Кучеренко застерігає тих, хто буде шукати зв’язки в Dozorro, від поспішних висновків. За його словами, навіть якщо індикатор спрацьовує, не варто поспішати звинувачувати когось в корупції чи порушеннях.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].