Зв’язки «родичів» тепер на поверхні: YouControl інтегрувався з DOZORRO

Зв’язки «родичів» тепер на поверхні: YouControl інтегрувався з DOZORRO

Новий інструмент допоможе підвищити прозорість держзакупівель

Зв’язки «родичів» тепер на поверхні: YouControl інтегрувався з DOZORRO
Фото: Shutterstock

Компанія YouControl інтегрувався з Dozorro, у результаті кооперації з’явився новий спільно розроблений інструмент, завдяки якому можна виявити зв’язки між замовником та учасником та між кількома учасниками закупівель, повідомляє прес-служба YouControl.

«Глибоко копати більше не доведеться: спільний інструмент YouControl та Dozorro допоможе миттєво виявляти зв’язки між замовниками та учасниками, а також між кількома учасниками в тендерах. Це допоможе підвищити прозорість держзакупівель і розширить можливості для якісного оскарження торгів з порушеннями», – йдеться у повідомленні.

Аби скористатися цим інструментом, спочатку потрібно в пошуці на порталі Dozorro за наявними фільтрами (замовником, регіоном тощо) обрати потрібні закупівлі. Серед фільтрів також буде поле «Ризики», де можна відзначити такі індикатори, як «YouControl: наявні зв'язки учасників» та «YouControl: наявні зв'язки організатора з учасниками». За цими критеріями буде сформовано список торгів.

Зв’язки «родичів» тепер на поверхні: YouControl інтегрувався з DOZORRO
Фото: YouControl

Також у переліку в меню, що знаходиться справа, можна клікнути на логотип YouControl, перейти в систему та врешті побачити усі виявлені зв’язки. Це можуть бути однакові ПІБ, телефони, адреси, засновники, бенефіціари, філіали тощо.

Зв’язки «родичів» тепер на поверхні: YouControl інтегрувався з DOZORRO
Фото: YouControl

Цей інструмент буде надзвичайно корисним для журналістів-розслідувачів, громадських активістів та органів контролю, які займаються публічними закупівлями. Окрім цього, він допоможе учасникам торгів знаходити в них ознаки змови та успішно оскаржувати їх, спираючись на докази.

«Чим зручніше буде перевіряти чиновників і держпідприємства, тим якіснішим буде громадський контроль, а значить люди будуть частіше долучатися до нього. Думаю, це сприятиме формуванню нетерпимості до корупції і, як наслідок, її зниженню», ‒ прокоментував новий напрямок співпраці з Dozorro засновник та CEO YouControl Сергій Мільман.

«Ми очікуємо, що новий функціонал допоможе економити час і сили замовникам для перевірки учасників. Також він стане в нагоді підприємцям, які готують скарги до АМКУ,  та самим працівникам Антимонопольного комітету, які аналізують звернення. Громадські активісти чи журналісти, які шукають «зраду» в закупівлях, теж матимуть вільний доступ до інструменту. Загалом перевіряти закупівлі і порівнювати адреси, бенефіціарів, засновників, телефони тощо стане значно швидше, на відміну від ручного способу», ‒ поділився думками розробник, продакт-менеджер Dozorro Андрій Кучеренко.

У той же час Кучеренко застерігає тих, хто буде шукати зв’язки в Dozorro, від поспішних висновків. За його словами, навіть якщо індикатор спрацьовує, не варто поспішати звинувачувати когось в корупції чи порушеннях.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло