Канада не політизуватиме рішення щодо використання обладнання Huawei – Трюдо

Канада не політизуватиме рішення щодо використання обладнання Huawei – Трюдо

В країні пообіцяли не зважати на конфлікт із затриманням канадців Китаєм та рішення ряду країн відмовитись від Huawei з міркувань національної безпеки

Канада не політизуватиме рішення щодо використання обладнання Huawei – Трюдо
Джастін Трюдо
фото twitter.com/CanadianPM

Рішення Канади щодо того, чи користуватись послугами та обладнанням китайської компанії Huawei для 5G в країні не буде політично вмотивованим. Про це заявив прем'єр-міністр країни Джастін Трюдо, передає BNNBloomberg.

Коментарі прем’єра були зроблені на тлі посилення напруги у стосунках з Китаєм, з огляду на затримання трьох канадців в Китаї, та попередньої відмови використовувати обладнання Huawei для мереж наступного покоління рядом держав з міркувань національної безпеки.

Як зазначається, Huawei прагне розробити мобільну мережу нового покоління, яка може бути швидшою у 100 разів, ніж та, що існує раніше.

«Це в жодному разі не має бути політичне рішення. Його мають прийняти експерти, враховуючи рекомендації розвід служб та служб безпеки, які володіють широкими знаннями і регулярно працюють з партнерами, деякі з яких відмовились від Huawei, а інші, наприклад, Великобританія, -ні», – сказав Трюдо.

«На карту поставлено мільйони доларів, мільярди доларів на технології та інфраструктуру зв’язку, також існує надзвичайна необхідність, яку канадці і люди по усьому світі чекають, вони хочуть бути впевнене ними, що захищені від втручань та кібератак», – додав він.

Нагадаємо: днями стало відомо, що Японія планує заборонити держзакупівлі обладнання у китайських компаній Huawei та ZTE.

Раніше із закликом відмовитись від телекомунікаційного обладнання китайських компаній виступили США. Причиною такої позиції є те, що на думку уряду США, обладнання китайської компанії може бути використано для шпигунства або для ускладнення підключень.

Як повідомлялось, раніше цього року Австралія також прийняла рішення відмовитись від обладнання Huawei, посилаючись на ризик для національної безпеки. Пізніше аналогічне рішення прийняла і Нова Зеландія.

З цієї ж причини засумнівались у безпеці обладнання і є в Європі, зокрема Франція та Німеччина.

Конфлікт між Китаєм та Канадою загострився на тлі арешту фінансового директора Huawei Technologies Ванчжоу Мен, яка є також донькою генерального директора компанії. Вона обвинувачується владою США у порушенні торгових санкцій Сполучених Штатів проти Ірану.

Через кілька днів, як повідомлялось, її було звільнено за рішенням канадського суду під заставу на прохання американських владних органів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло