Китайці вперше приземлилися на зворотний бік Місяця і надіслали чіткі фото
Китайський зонд надіслав перші фото раніше невидимої сторони земного супутника

Китайський космічний апарат «Чаньє-4» вперше в історії людства успішно приземлився на зворотному боці Місяця. Повідомлення про це було опубліковано в Twitter державного новинного агентства «Сіньхуа».
China's Chang'e-4 probe softlands on Moon's far side pic.twitter.com/Z1R6tbpBMI
– China Xinhua News (@XHNews) 3 січня 2019 р.
Безпілотний зонд приземлився в найбільшому кратері на зворотному боці супутника Землі, який зветься Басейн Південного полюса – Ейткен, уточнюють державні ЗМІ.
Пізніше Китайське національне космічне управління (CNSA) опублікувало фотографії, зроблені космічним апаратом «Чаньє-4» при посадці на зворотний бік Місяця, повідомляється на сайті управління.
«О 11:40 (за китайським часом) камера З зняла перше в світі зображення зворотного боку Місяця крупним планом і відправила його на Землю. На малюнку показано напрямок модуля, який збирається покинути спусковий апарат і повернутися до Місяця», – йдеться в повідомленні.
What does the far side of the moon look like?
– XHscitech (@XHscitech) 3 січня 2019 р.
China's Chang'e-4 probe gives you the answer.
It landed on the never-visible side of the moon Jan. 3 https://t.co/LTvlaS5HNf pic.twitter.com/Ibb8yIARLU
Китайський зонд вперше в історії здійснив успішну посадку на зворотному боці Місяця. Він повинен зібрати дані про геологічну будову супутника Землі, склад місячного грунту, а також провести ряд низькочастотних радіоастрономічних спостережень.
Крім того, вчені розраховують, що апарат проведе експеримент, який покаже, чи зможуть рости рослини в умовах більш низької гравітації, а також збере дані про наявність води на Місяці.
«Чаньє-4» був запущений з космодрому Січан у південно-західній китайській провінції Сичуань 8 грудня. Прямий зв'язок між зондом і Землею неможливий, оскільки між ними знаходиться Місяць, однак за передачу сигналу з «Чаньє-4» відповідає супутник-ретранслятор «Цюецяо», успішно запущений в червні.
Нагадаємо, дослідницький зонд NASA InSight після приземлення на Марс відправив на Землю першу чітку фотографію.
А нещодавно записав на мікрофон і передав звуки марсіанського вітру.
Також повідомлялося, що NASA за допомогою марсіанського розвідувального супутника cфотографувала зонд InSight згори.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].