Захворіло у світі
98,782,736
Померло у світі
2,121,681
Вилікувалось у світі
54,482,189
Захворіло в Україні
1,191,812
Померло в Україні
21,861
Вилікувалось в Україні
947,514
Суд наклав арешт на компанію менеджера Порошенка з ліцензією на видобуток газу

Суд наклав арешт на компанію менеджера Порошенка з ліцензією на видобуток газу

НАБУ намагається запобігти перепродажу компанії та значним втратам держбюджету від передачі ліцензії на видобуток за безцінь

Суд наклав арешт на компанію менеджера Порошенка з ліцензією на видобуток газу
Фото: Shutterstock

Суд на прохання Національного антикорупційного бюро (НАБУ) заарештував корпоративні права компанії «Аркона Газ-Енергія», щоб запобігти її перепродажу, передає БізнесЦензор із посиланням на enkorr.

Як зазначається, арешт накладено ухвалою Солом'янського районного суду Києва від 26 грудня.

За інформацією детективів НАБУ, наразі засновниками «Аркони Газ-Енергія» підготовлено комерційну пропозицію з продажу компанії, а разом з нею і права на розробку нафтогазоносної площі.

«Під час досудового розслідувана встановлено, що після отримання спеціального дозволу представниками «Аркона Газ-Енергія» почали здійснюватися заходи, спрямовані на продаж цього спецдозволу, про що свідчить сформована ними комерційна пропозиція», – випливає з судового документа.

Так, детективи НАБУ розслідують можливу змову посадових осіб Державної служби геології і надр та представників «Аркона Газ-Енергія», яка призвела до заниження плати до держбюджету від продажу прав на розробку Свістунковсько-Червонолуцької площі (97 кв. км, знаходиться в 15 км на схід від районного центру Лохвиця Полтавської області, на адмінмежі з Сумською областю).

За даними НАБУ, компанія сплатила до держбюджету 3,86 млн грн, тоді як оціночна вартість ліцензії могла становити 56,3 млн грн. У той же час, як зазначає видання, «Укрнафта» оцінює її вартість в 45–110 млн грн.

«Аркона Газ-Енергія» була першою компанією, яка за два роки отримала згоду Полтавської облради на розробку нових газових родовищ. Так, у травні 2017 року вона отримала 20-річну ліцензію на розробку зазначеного родовища.

Компанія здобула популярність після виходу розслідування програми «Схеми», журналісти якої стверджують, що «Аркона» контролюється юристами з команди президента Петра Порошенка.

Як повідомлялося, у листопаді основним власником одного з найбільших одержувачів ліцензій на видобуток газу в Україні ТОВ «Аркона Газ-Енергія» став Олег Ольховий. Йому відійшли 49,5% статутного капіталу фірми, що раніше належали офшору Ashburi Universal (Беліз).

Крім Ольхового частками в капіталі «Аркона Газ-Енергія» також володіють Ігор Мичко (22,75%), Олександр Нещотний (22,75%) і Олексій Гребенченко (5%).

Раніше Ольховий був директором ТОВ «Спортивно-оздоровчий комплекс «Монітор» (спортивно-розважальний клуб «5 елемент»), офіційними бенефіціарами якого є Порошенко і нардеп Ігор Кононенко.

Нагадаємо: Генеральна прокуратура у червні 2018 року подала адміністративний позов до Державної служби геології та надр із вимогою скасувати рішення про видачу ТОВ «Аркона Газ-Енергія» спеціального дозволу на використання Свистунківсько-Червонолуцького родовища нафти та газу в Полтавській області.

Більше про те, як отримують дозволи на родовища газу й нафти в Україні, можна дізнатися в спецматеріалі Mind «Мільйон за ліцензію: хто і як отримує дозволи на газовидобуток в Україні».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті