Більше 50% українських підприємств платять зарплату «в конвертах» – ДФС

Більше 50% українських підприємств платять зарплату «в конвертах» – ДФС

Фіскальна служба буде проводити роботу з бізнесменами, щоб зменшити цей відсоток

Більше 50% українських підприємств платять зарплату «в конвертах» – ДФС
https://www.obozrevatel.com

В Україні склалася критична ситуація із зарплатами в конвертах, на кожному другому підприємстві є офіційно безробітні працівники, розповів виданню Обозреватель заступника голови Державної фіскальної служби Євген Бамбізов, посилаючись на результати перевірок бізнесу.

«На кожному другому підприємстві – це 50% і більше – ми виявляємо неофіційних співробітників», – заявив Бамбізов.

За його словами, «драконівські» штрафи через прийом на роботу співробітників без офіційного оформлення сприяли виведенню економіки із тіні.

Загалом за 2018 рік в Україні були офіційно працевлаштовані 600 тисяч людей. Однак близько 500 тисяч із них були працевлаштовані в осінні місяці і в грудні, після початку масових перевірок підприємств фіскальними органами.

«За останні три місяці було працевлаштовано 82% від усієї кількості працевлаштованих протягом року», – уточнив чиновник.

За словами Бамбізова, після поділу фіскальної служби на податкову і митну перед його організацією стоїть завдання на 20% підвищити збирання податків. Один з методів – це виявлення осіб, які не оформлені офіційно, і створення таких умов, при яких роботодавцю вигідніше оформити співробітника, ніж платити за нього штрафи, які сягають $5 тисяч за одного працівника.

«Надалі повинна бути проведена інформаційна робота з нашого боку і з боку інших державних органів для того, щоб донести до розуміння наших роботодавців і працівників необхідність офіційного працевлаштування та соціальної відповідальності», – заявив Бамбізов.

«Офіційно працевлаштований працівник навіть на мінімальну зарплату – вже хоч якась соціальна гарантія для нього і податки для державного та місцевого бюджету», – додав він.

Уряд України від 5 жовтня 2018 року ухвалив розпорядження «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення».

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що бізнесу дається місяць для оформлення всіх співробітників за законом, після чого почнуться масові перевірки. «Ми почнемо застосовувати всі норми, дані нам законом, для того, щоб захистити права працюючих людей і відновити соціальну справедливість. Ніхто нікому не дав права своєю безвідповідальністю залишати людей без пенсії», – сказав тоді глава уряду.

За останніми даними від ДФС, донарахування в січні-жовтні 2018 року за результатами перевірок збільшились на 23,7%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті