Брати Ротенберги змушені позбутися своїх приватних літаків через американські санкції

Брати Ротенберги змушені позбутися своїх приватних літаків через американські санкції

Літак передбачалося придбати на кредит банку Credit Suisse, але після санкції це стало неможливим

Брати Ротенберги змушені позбутися своїх приватних літаків через американські санкції
Bombardier Global 5000
ABL Jets

Мільярдери Аркадій і Борис Ротенберги залишилися без літаків Bombardier Global 5000 і Bombardier Global 300, після того, як Сполучені Штати ввели проти них персональні санкції. Про це повідомляє журнал Forbes-Россия.

Інформація про продаж бізнес-джетів розміщена на сайті брокера Boutsen Aviation. Бортові номери літаків збігаються з ініціалами бізнесменів: ARRH можна розшифрувати як Аркадій Романович Ротенберг, а BRRB – Борис Романович Ротенберг.

Як стверджують джерела на ринку бізнес-авіації, літак Бориса Ротенберга вартістю $25 млн був записаний на кіпрську компанію Damstone Limited, а Аркадія Ротенберга вартістю $15 млн – на Olpon Investment Limited.

Причиною продажу літаків братів Ротенбергів стали американські санкції, введені в 2014 році.

Представник Бориса Ротенберга повідомив, що повітряне судно передбачалося придбати на кредит банку Credit Suisse, але експлуатація літака практично не здійснювалася.

«Після введення санкцій банк в односторонньому порядку припинив прийом платежів від компанії Damstone Limited і згодом без повідомлення позичальника продав вказане повітряне судно. Ціна продажу була визначена банком самостійно і не повідомлялася позичальнику», – розповів представник Бориса Ротенберга.

Як відомо, Аркадій і Борис Ротенберги потрапили в першу хвилю санкцій Мінфіну США.

Ще одна хвиля розпродажів на авіаринку почалася після 6 квітня 2018 року, коли санкції ввели проти сенатора Сулеймана Керімова, Олега Дерипаски та інших мільярдерів. Потрапивши під санкції, Дерипаска був змушений відмовитися від трьох приватних літаків Gulfstream G550, які виставили на продаж за ціною $30 млн.

***

Аркадія Ротенберга з Владіміром Путіним зв’язує давнє знайомство: ще підлітками на початку 1970-х вони разом ходили в одну секцію самбо, пише Радіо Свобода. Спортивні зв'язки Ротенберга з Путіним не перервалися і тоді, коли Путін став головою Комітету із зовнішніх зв'язків мерії Санкт-Петербурга. На початку 1990-х Аркадій допомагав Путіну продовжувати заняття дзюдо і виступав з ним на тренуваннях як його спаринг-партнер, адже вони були в одній ваговій категорії. Завдяки цьому Ротенберг і уславився з того часу «тренером Путіна». У 1998 році Аркадій став генеральним директором спортивного клубу «Явара-Нева», президентом якого був обраний Путін. Пізніше Ротенберг став мільярдером, хоча все, що він закінчив – це заочне відділення Інституту фізкультури.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті