Лагард: було б добре, якби країни не надто розраховували на свої центральні банки під час наступної кризи

Лагард: було б добре, якби країни не надто розраховували на свої центральні банки під час наступної кризи

Директор МВФ наполягає на пришвидшенні критично важливих реформ в країнах, поки світова економіка все ще демонструє зростання

Лагард: було б добре, якби країни не надто розраховували на свої центральні банки під час наступної кризи
Крістін Лагард
фото twitter.com/Lagarde

Провідні спеціалісти в галузі фінансів закликали уряди завершити реформи, поки світова економіка все ще демонструє стійке зростання, наполягаючи на тому, що у випадку наступної світової фінансової кризи, на центральні банки покладатись не можна. Про це повідомляє CNBC.

«Було б добре, якби економіка в цілому знову не покладалась на центральні банки, щоб протистояти наступному шоку», – заявила директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард під час виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.

«Ось чому я думаю, що політики дійсно повинні вибрати правильний курс дій, коли справа доходить до фіскальної політики та до фактичного завершення реформ, які деякі з них розпочали, а деякі лише злегка їх торкнулись і повинні взятись за них глибше», – додала вона.

Центральні банки по усьому світу запустили масивні пакети стимулювання після фінансової кризи 2008 року та наступної боргової кризи в єврозоні. Федрезерв, Банк Англії та ЄЦБ були лише деякими з установ, які здійснили безпрецедентні заходи, такі як зниження процентних ставок до рекордно низького рівня та скуповування державних облігацій у величезних кількостях. ЄЦБ, для прикладу, тільки припинив свою програму скупки облігацій та сподівається підняти ставки у ІІ половині цього року.

Тим не менш, багато хто вважає, що це може призвести до самозаспокоєння та відчуття, що центральний банк завжди прийде на допомогу, що , в свою чергу значить, що критичні реформи в країнах не проводяться.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло