Захворіло у світі
11,124,651
Померло у світі
526,003
Вилікувалось у світі
5,905,310
Захворіло в Україні
47,677
Померло в Україні
1,227
Вилікувалось в Україні
21,155
Apple визнала баг в роботі сервісу FaceTime, який дозволяв шпигувати за людьми

Apple визнала баг в роботі сервісу FaceTime, який дозволяв шпигувати за людьми

Компанія тимчасово припинила роботу сервісу до усунення несправності

Apple визнала баг в роботі сервісу FaceTime, який дозволяв шпигувати за людьми
www.buzzfeednews.com

В роботі сервісу FaceTime для відео- і аудіозвонков від компанії Apple знайшли серйозну вразливість. Через помилку в програмному забезпеченні власники iPhone могли отримати доступ до мікрофона і фронтальної камери на смартфоні іншої людини.

Баг проявлявся таким чином: якщо подзвонити комусь у FaceTime, то можна почути звук з пристрою цієї людини ще до того, як абонент прийме дзвінок. Помилка виникає, якщо під час набору номера провести пальцем вгору по екрану і додати свій контакт до групового виклику.

Отримати доступ до камери на телефоні іншої людини можна, навіть якщо та не прийме дзвінок, а лише натисне на кнопку зміни гучності. Це дозволяє шпигувати за людьми без їх відома, пишуть ЗМІ.

Єдиний спосіб перекрити комусь доступ до камери і мікрофона свого смартфона – це натиснути на кнопку Do Not Disturb ( «не турбувати»), пишуть в BuzzFeed.

Така проблема виникла при останньому оновленні iOs 12.1, випущеному в жовтні минулого року, зазначає The Verge.

В Apple заявили, що їм відомо про некоректну роботу програмного забезпечення, яке дозволяє чути аудіо з телефону абонента ще до того, як він відповів на виклик.

«Ми знаємо про цю проблему і визначилися з оновленням ПЗ, яке буде випущено пізніше цього тижня», – цитує Reuters представника Apple.

Apple тимчасово вимкнула цю функцію, просто відключивши сервери, які відповідали за групові дзвінки.

При цьому помилка з доступом до мікрофона і камери досі актуальна для частини користувачів. Експерти закликали користувачів, яких непокоїть цей баг, відключити FaceTime на телефоні.

Нагадаємо, Apple випустить нові навушники в другій половині 2019 року.

Як повідомлялося, Apple за 2018 рік  витратила $60 млрд на 9 тисяч різних американських компаній і постачальників компонентів.

Ще одне цікаве оновлення: Apple додасть у свої продукти нову функцію – тепер iPhone та Apple Watch зможуть відчути витік газу і повідомити про це.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті