НКРЕКП підтримала рекомендацію Кабміну про безкоштовне встановлення «Нафтогазом» лічильників
Спецпроект
Реформа енергоринку
Проект реалізує Mind за підтримки енергетичної компанії ДТЕК

НКРЕКП підтримала рекомендацію Кабміну про безкоштовне встановлення «Нафтогазом» лічильників

Згідно з Законом України, встановлювати лічильники можуть підприємства, які мають відповідні дозволи

НКРЕКП підтримала рекомендацію Кабміну про безкоштовне встановлення «Нафтогазом» лічильників
голова НКРЕКП Оксана Кривенко
Фото: Facebook/Ok.Kryvenko

Нацкомісія регулювання сфери енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) підтримала вчорашню рекомендацію Кабінету міністрів стосовно безкоштовного встановлення НАК «Нафтогаз України» газових лічильників для населення. Про це повідомила голова НКРЕКП Оксана Кривенко на своїй сторінці в Facebook.

«Регулятор схвально ставиться до залучення інших джерел фінансування встановлення лічильників для побутових споживачів», – написала вона.

За словами Кривенко, таке фінансування з 2010 року відбувається виключно за кошти тарифу за послуги розподілу природного газу. Встановлення лічильників за рахунок «Нафтогазу» зменшить кінцеве навантаження на вартість природного газу для побутових споживачів.

В Законі України  «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» передбачені також інші джерела фінансування встановлення лічильників. Так, встановлювати лічильники можуть підприємства, які мають відповідні дозволи.

Станом на 01 січня 2019 року 89% абонентів користуються комерційним обліком, а без обліку природного газу залишаються споживачі, які використовують природний газ для приготування їжі, таких споживачів вцілому по країні – 1,3 млн абонентів. Здебільшого вони зосереджені у великих містах.

Серед загальної кількості споживачів природного газу 29% абонентів користуються субсидіями. За кошти тарифів у 2016-2018 роках всього по Україні було встановлено більше 600 000 індивідуальних лічильників на загальну суму 1,043 млрд.грн.

НКРЕКП підтримала рекомендацію Кабміну стосовно безкоштовного встановлення «Нафтогазом»лічильників для населення
(Фото: Оксана Кривенко, Facebook)

Нагадаймо, вчора 30 січня, Кабмін запропонував «Нафтогазу» встановлювати лічильники за свій рахунок, що може обійтись компанії приблизно в 2,5 млрд грн.

Пізніше, «Нафтогаз» повідомив, що готовий встановлювати лічильники домогосподарствам після укладення контракту з споживачем.

Більше про особливості нових нормативів та що саме призвело до таких цифр, читайте в матеріалі Mind: «Ходіння по газовому колу: чому всі норми споживання газу ведуть до Павла Лазаренка «.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті