Порошенко підписав закон про закупівлю імпортної продукції оборонного призначення
Відтепер держзамовники зможуть здійснювати закупівлі без посередників

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення закупівель продукції, робіт і послуг оборонного призначення за імпортом», прийнятий Верховною Радою України 17 січня 2019 року. Про це йдеться у повідомленні на сайті глави держави.
«Сьогодні зростають можливості ефективної закупівлі закордоном. Я, як президент і Верховний Головнокомандувач, Збройні сили давно цього чекали», – наголосив Порошенко.
Підписав важливий Закон щодо оптимізації закупівлі іноземної продукції оборонного призначення, який значно посилить бойові спроможності Збройних Сил.
– Петро Порошенко (@poroshenko) January 31, 2019
Закон дозволить Міноборони України і Генштабу ЗСУ закуповувати закордоном те, що партнери по НАТО готові поставляти Україні. pic.twitter.com/3SW8InxLz6
За словами президента, цей документ «дозволить Міністерству оборони України, Збройним Силам України, Генеральному штабу напряму закуповувати закордоном те, що наші партнери по НАТО готові постачати Україні».
Закон надає можливість державним замовникам безпосередньо здійснювати закупівлю імпортної продукції, робіт та послуг оборонного призначення, щоб оптимізувати та пришвидшити процес закупівель у разі такої потреби, а також заощадити кошти за рахунок відсутності плати за послуги посередників.
Документом також визначається, що державні замовники з оборонного замовлення є суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності та суб'єктами здійснення міжнародних передач товарів.
Нагадаємо: Мінекономрозвитку запускає Державний реєстр імпортозаміщення та кооперації в ОПК
За допомогою реєстру буде сформовано єдину базу даних виробників та користувачів продукції оборонного призначення.
Про те, які перспективні розробки провадяться у сфері ОПК і чим може озброїтися Україна найближчим часом, читайте у колонці військового експерта Михайла Жирохова спеціально для Mind.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].