Франція надала 560 000 євро на реалізацію першої в Україні системи Energy Storage
Підготовка техніко-економічного обґрунтування проекту запланована на перше півріччя 2019 року

Міністерство економіки та фінансів Франції надало грант у 560 000 євро для фінансування спільного проекту «Укренерго» та RTE International з реалізації першої в Україні системи Energy Storage (ENTSO-E, накопичувач енергії), йдеться у повідомленні на сайті «Укренерго».
Так, 31 січня 2019 року, Надзвичайний та Повноважний Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон передала керівнику «Укренерго» Всеволоду Ковальчуку офіційний лист щодо виділення гранту.
В найближчі півроку запланована реалізація RTE International першого етапу проекту – техніко-економічного обґрунтування та технічних завдань для подальших робіт. На другому етапі має бути визначено можливу вартість будівництва, створено модель майбутньої системи зберігання, а також дорожню карту із переліком всіх необхідних заходів для втілення спільного проекту.
«Однією із вимог інтеграції України до ENTSO-E є забезпечення необхідного обсягу первинного регулювання частоти. Крім того, протягом останніх кількох років в Україні спостерігається збільшення обсягів виробництва вітрової та сонячної генерації. За прогнозами, до 2035 року питома вага «зеленої» енергетики в енергобалансі становитиме близько 25%. Це вимагає будівництва додаткових високоманеврових потужностей, які до того ж відповідають екологічним вимогам європейських країн. Енергонакопичувачі здатні вирішити це завдання», – пояснюють в «Укренерго».
Нагадаємо: зазначене україно-французьке співробітництво триває в межах підписаного в жовтні 2018 року міжурядового Меморандуму про співпрацю з оператором системи передачі Франції RTE (Réseau de Transport d’Électricité) та його дочірньою компанією RTE International.
Як писав Mind, є три варіанти будівництва Energy Storage – з розташуванням 200 МВт в 1-му місці, в кількох місцях з поділом на 4-5 частин, з децентралізованим розташуванням декількох десятків блоків малої потужності, наприклад, уздовж центральних автотранспортних магістралей (Київ-Львів-Держкордон, Київ-Харків, Київ-Дніпро, Київ-Одеса-держкордон) паралельно зі створенням мережі зарядних станцій для електромобілів.
Фінансування проекту планується за рахунок кредитів міжнародних фінансових організацій.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].