«ТПС Нерухомість» має намір продати Ocean Plaza екс-власнику ТРЦ Алієву - ЗМІ

«ТПС Нерухомість» має намір продати Ocean Plaza екс-власнику ТРЦ Алієву - ЗМІ

За попередніми оцінками вартість Ocean Plaza зараз становить $270-315 млн

«ТПС Нерухомість» має намір продати Ocean Plaza екс-власнику ТРЦ Алієву - ЗМІ
Фото: УНІАН

«ТПС Нерухомість», співвласником якої виступає донька російського бізнесмена Аркадія Ротенберга, знайшла нового претендента на купівлю ТРЦ Ocean Plaza у Києві, яким може стати Mandarin Plaza Group Вагіфа Алієва, екс-співвласника Ocean Plaza, передає «Комерсант».

«ТПС Нерухомість» не вдалося домовитися про продаж торгового центру Ocean Plaza українській Dragon Capital, розповів співрозмовник видання, знайомий з ситуацією. За його словами, зараз можливість покупки активу розглядає інший український гравець – Mandarin Plaza Group. Цю інформацію підтвердив один з консультантів на ринку нерухомості, уточнивши, що остаточна домовленість ще не досягнута. Представник Mandarin Plaza на дзвінки та повідомлення видання не відповів, а запит в «ТПС Нерухомість» також залишився без відповіді.

Розташований на вулиці Антоновича Ocean Plaza площею 165 000 кв. м – один з найбільших ТРЦ Києва. Його будівництвом від початку займалися Ukrainian Development Partners (UDP) і «К.А.Н. Девелопмент», підконтрольні українським бізнесменам Василю Хмельницькому, Андрію Іванову і Вагіфу Алієву. «ТПС Нерухомість» викупила проект в 2012 році, сума операції оцінювалася в $280-350 млн.

Про бажання компанії вийти з проекту стало відомо ще в 2014 році. Але знайти претендентів на актив виявилося не так просто: серйозні переговори з українською Dragon Capital почалися тільки влітку 2018 року, але угода так і не була підписана. Компанія була готова викупити об'єкт і займалася пошуком кредитора, розповідали джерела «Комерсант». За оцінками керуючого партнера «Ванчугов і партнери» Олексія Ванчугова, вартість Ocean Plaza зараз становить $270-315 млн.

«ТПС Нерухомість» контролюється Лілією Ротенберг (дочка Аркадія Ротенберга, якого в 2014 році США і Євросоюз включили в санкційні списки), Олександром Пономаренко та Олександром Скоробогатько.

Нагадаємо: днями стало відомо, що «ТПС Нерухомість» більше не займається управлінням Ocean Plaza. Брокер об'єкта компанія UTG оголосила, що ці функції переходять «Київ Молл Менеджменту» (належить Олександру Фащевському).

Mandarin Plaza Group контролюється екс-співвласником Ocean Plaza Вагіф Алієвим, який за інформацією ЗМІ є співвласником київських ТРЦ Lavina Mall, Mandarin Plaza, бізнес-центра «Парус». Mandarin Plaza зараз також займається будівництвом ТРЦ Ocean Mall (300 000 кв. м), що розташований поряд з Ocean Plaza. Відкриття торгово-розважального центру Ocean Mall, в якому з'явиться перший в Україні магазин шведського ритейлера IKEA, заплановано на 1 вересня 2019 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті