ЄС узгодив реформу авторського права в інтернеті
Нові правила торкнуться таких великих компаній як Google, Facebook та YouTube

Представники Ради ЄС, Єврокомісії, а також Європарламенту досягли угоди щодо реформи авторського права в Євросоюзі, згідно з якою ЗМІ отримуватимуть винагороду, якщо їх матеріали повторно використовувалися агрегаторами або соціальними мережами, наприклад Google або Facebook. Про це повідомляє DW.
Крім того, винагорода повинні будуть отримувати і власники прав або творці контенту, якщо їх пісні або відеоролики поширюються через онлайн-портали. Ця стаття реформи торкнеться в першу чергу YouTube.
«Захист цифрового авторського права покладе край епосі Дикого Заходу в Інтернеті. Тепер ми зможемо відповідати новій реальності і бізнес-моделям цифрового століття», – зазначив євро парламентар від німецького Християнсько-демократичного союзу Аксель Фосс.
Реформа, суть якої полягає в модернізації авторського права в епоху цифрових технологій, обговорюється в Євросоюзі з 2016 року. Навколо законопроекту велися запеклі дискусії. Великі інтернет-компанії, в тому числі Google і Wikipedia, висловлювалися проти деяких статей реформи. У липні Європарламент відхилив законопроект у зв'язку з тим, що ряд його положень викликав критику фахівців.
Зокрема, деякі критики реформи переконані, що «ця угода є загрозою для дрібних видавництв, авторів і в тій же мірі для інтернет-користувачів».
Для вступу в силу рішення повинно бути ще схвалене представниками всіх країн-членів Європейського Союзу та Європарламентом.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].