ЄС узгодив реформу авторського права в інтернеті

ЄС узгодив реформу авторського права в інтернеті

Нові правила торкнуться таких великих компаній як Google, Facebook та YouTube

ЄС узгодив реформу авторського права в інтернеті
фото pixabay.com

Представники Ради ЄС, Єврокомісії, а також Європарламенту досягли угоди щодо реформи авторського права в Євросоюзі, згідно з якою ЗМІ отримуватимуть винагороду, якщо їх матеріали повторно використовувалися агрегаторами або соціальними мережами, наприклад Google або Facebook. Про це повідомляє DW.

Крім того, винагорода повинні будуть отримувати і власники прав або творці контенту, якщо їх пісні або відеоролики поширюються через онлайн-портали. Ця стаття реформи торкнеться в першу чергу YouTube.

«Захист цифрового авторського права покладе край епосі Дикого Заходу в Інтернеті. Тепер ми зможемо відповідати новій реальності і бізнес-моделям цифрового століття», – зазначив євро парламентар від німецького Християнсько-демократичного союзу Аксель Фосс.

Реформа, суть якої полягає в модернізації авторського права в епоху цифрових технологій, обговорюється в Євросоюзі з 2016 року. Навколо законопроекту велися запеклі дискусії. Великі інтернет-компанії, в тому числі Google і Wikipedia, висловлювалися проти деяких статей реформи. У липні Європарламент відхилив законопроект у зв'язку з тим, що ряд його положень викликав критику фахівців.

Зокрема, деякі критики реформи переконані, що «ця угода є загрозою для дрібних видавництв, авторів і в тій же мірі для інтернет-користувачів».

Для вступу в силу рішення повинно бути ще схвалене представниками всіх країн-членів Європейського Союзу та Європарламентом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті