«Епіцентр К» до липня 2019 року планує здати у експлуатацію 4 елеваторні комплекси на 500 000 тонн

«Епіцентр К» до липня 2019 року планує здати у експлуатацію 4 елеваторні комплекси на 500 000 тонн

Загалом компанія має намір збільшити власні елеваторні потужності до 750 000 -1 000 000 тонн

«Епіцентр К» до липня 2019 року планує здати у експлуатацію 4 елеваторні комплекси на 500 000 тонн
Фото: pixabay.com

«Епіцентр К» планує завершити реконструкцію Вінницького та Закупнянського елеваторів та зведення двох нових елеваторних комплексів на Вінниччині до липня 2019 року, передає Agravery.

Про це у інтерв’ю виданню повідомила заступник керівника з аграрних питань з елеваторного напрямку «Епіцентр К», керівник відділу трейдингу Світлана Нікітюк.

«Ці об’єкти здамо в експлуатацію до липня місяця, щоб мати можливість вже приймати там ранню групу зернових. Вони розраховані на одночасне зберігання близько 500 000 тон зернових», – сказала Нікітюк і додала, що у Вінницький, Закупнянський елеватори та нові – Вапнярку та Вендичани інвестовано понад 800 млн грн.

«Загалом плануємо збільшити власні елеваторні потужності до 750 000 -1 000 000 тонн одночасного зберігання», – наголосила Нікітюк.

За її словами, компанія нещодавно підписала «елеваторний» контракт на 50 млн євро з європейським виробником обладнання для промислових зерносховищ – польським Feerum.

«Співпраця з ним дозволила отримати погодження на страхування дебіторської заборгованості від польської страхової корпорації з експортних контрактів Kuke та залучити відповідне фінансування від польського банку. Завдяки такому підходу до інвестування, ми отримаємо необхідне транспортне обладнання, силоси, сушарки для елеваторів вже після сплати авансу та матимемо змогу сплачувати решту коштів із відтермінуванням платежів на рік», – пояснила вона.

Як повідомила Нікітюк, у планах компанії реконструювати та збільшити потужності Гніванського ХПП – на 60 000 тонн, Немирівського елеватору – на 28 000 тонн, Закупнянського ХПП – 60 на 000 тонн та елеватору «Переробник» на Київщині – на 105 000 тонн. «А ще – продовжимо розбудову Вінницького елеватора більше ніж на 200 000 тонн та будівництво другої черги на Вапнярці», – зазначила вона.

Крім того, на Вапнярці та Вендичанах будуть маршрутні відвантаження. «Плануємо добудовувати туди залізничні гілки – близько двох кілометрів на кожен з елеваторів», – повідомила Нікітюк.

За її словами, на решті існуючих об’єктів залізничне сполучення вже є, окрім елеватору на Київщині, звідки автомобільна логістика цікавіше ніж залізнична, – «Вже в цьому сезоні вивозимо зерно автозерновозами з Гніванського та Немирівського елеваторів. Раніше такого на Вінниччині не було».

Як повідомила Нікітюк, на даний момент з економічної точки зору цікавіше завозити зерно у порт автомобільним транспортом, адже це хороша альтернатива, – «яка дає нам оперативність в роботі та забезпечує виконання контрактів. Плануємо купувати власні автозерновози».

Раніше повідомлялось, що «Епіцентр К» володіє 5 елеваторними комплексами, в яких одночасно можна зберігати 284 000 тонн зерна. У 2018 році компанія плануваланаростити елеваторні потужності до зберігання понад 600 000 тонн зерна та інвестувати у розвиток сільгоспвиробництва понад 2 млрд грн.

Як писавMind, за останні 2 роки народний депутат Олександр Герега та його дружина Галина інвестували в аграрний бізнес $150 млн. Як повідомлялось, Гереги почали будувати свою аграрну імперію ще у 2015 році. За останні три роки їм вдалося сконцентрувати понад 100 000 га в п’яти регіонах України.

Крім того, у 2017 році Антимонопольний комітет дозволивГерегам придбати 10 аграрних компаній, а у лютому 2018 році Герегам було дозволено придбаннячастки ще однієї аграрної компанії – в статутному капіталі Vioil Holdings Limited.

Власниками «Епіцентр К» є народний депутат Олександр Герега і його дружина Галина.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті