Топ-менеджер Huawei подала до суду на владу Канади

Топ-менеджер Huawei подала до суду на владу Канади

Ваньчжоу стверджує, що її конституційні права було порушено при затриманні в аеропорту Канади

Топ-менеджер Huawei подала до суду на владу Канади
Мен Ваньчжоу
THE CANADIAN PRESS/theglobeandmail.com

Затримана в Канаді фіндиректор Huawei Мен Ваньчжоу подала до суду на федеральний уряд країни, поліцію та агентство прикордонних служб. Ваньчжоу стверджує, що вони порушили її конституційні права, повідомляє газета Globe and Mail.

Позов був поданий до Верховного суду канадської провінції Британська Колумбія 1 березня. Інтереси Ваньчжоу в суді захищатиме юридична компанія Gudmundseth Mickelson LLP.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

У позові Мен Ваньчжоу стверджує, що її конституційні права були порушені 1 грудня 2018 року в міжнародному аеропорту Ванкувера. Прикордонники «під виглядом рутинного прикордонного контролю незаконно піддали затриманню, обшуку та опитуванням, аби отримати свідчення від неї до того, як заарештували та забезпечили дотримання її прав».

У зв'язку з цим юристи вимагають виплатити компенсацію за «зловживання службовим становищем та неправомірне позбавлення свободи».

Мен Ваньчжоу є не тільки фінансовим директором Huawei, але й старшою донькою засновника і президента компанії 74-річного мільярдера Жень Чженфея.

ЇЇ було затримано в Канаді за запитом США за підозрою в порушенні режиму санкцій, введених проти Ірану. Причиною арешту послужила презентація, у якій Ваньчжоу, на думку влади США, «ввела в оману» своїх партнерів із банку HSBC, щоб уникнути санкцій за торгівлю з Іраном. Топ-менеджера звинувачують у банківському й електронному шахрайстві.

Нагадаємо, 1 березня Мін'юст Канади заявив про початок судового процесу з питання екстрадиції Ваньчжоу до США. Судові слухання по цій справі почнуться 6 березня.

Між тим ЗМІ стверджують, що США незабаром можуть відпустити арештованого топ-менеджера Huawei на тлі успішних торгових переговорів із Китаєм.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло