Захворіло у світі
33,081,725
Померло у світі
997,777
Вилікувалось у світі
22,926,896
Захворіло в Україні
201,305
Померло в Україні
3,996
Вилікувалось в Україні
88,453
Укрсоцбанк з 1 березня відключив усі клієнтські платіжні картки

Укрсоцбанк з 1 березня відключив усі клієнтські платіжні картки

Клієнтів Укрсоцбанку переводять на обслуговування в Альфа-Банк в рамках злиття фінустанов

Укрсоцбанк з 1 березня відключив усі клієнтські платіжні картки
Фото: twitter Укрсоцбанк

Всі платіжні картки Укрсоцбанку з 1 березня були заблоковані, що означає неможливість проведення p2p-переказів з картки на картку і будь-яких розрахунків платіжними картами Укрсоцбанку в мережі Інтернет і торгової мережі POS-терміналів, неможливість зняття готівки в банкоматах, передає FinClub.

При цьому всі грошові кошти на картковому рахунку клієнтів Укрсоцбанку зберігаються: клієнти можуть їх отримати готівкою в мережі відділень Укрсоцбанку або ж ініціювати у відділенні Укрсоцбанку їх перевкладання на рахунок у будь-якому іншому українському банку. Крім того, клієнти Укрсоцбанку можуть у відділенні Альфа-Банку перевести кошти з карткового рахунку в Укрсоцбанку на рахунок, відкритий в Альфа-Банку. Новим клієнтам Альфа-Банк пропонує шість місяців безкоштовного обслуговування в межах пакетів послуг Comfort, Ultra та Platinum Black.

Раніше, Укрсоцбанк оприлюднив спеціальні реквізити для погашення кредитних карт. За додатковою інформацією Укрсоцбанк просить звертатися в контакт-центр фінустанови за номером телефону 0-800-3000-90.

Крім того, з 1 березня Укрсоцбанк припинив надання послуги «Торговий еквайринг», а демонтаж POS-терміналів в торгових точках почав проводити з 18 лютого.

Укрсоцбанк рекомендував клієнтам до 27 лютого завершити всі розрахунки і зберегти/роздрукувати необхідні документи для відображення в бухгалтерському обліку послуг, оплачених через POS-термінали Укрсоцбанку. Після чого торгові компанії можуть звернутися в Альфа-Банк для відкриття поточного рахунку та оформлення послуги «Торговий еквайринг» від Альфа-банку, термінали якого дозволяють приймати безконтактну оплату картами Visa, Mastercard і «Простір».

Станом на 1 січня 2019 року в портфелі Укрсоцбанку залишалося 185 572 платіжних карт, у тому числі активних карт – 93 130 шт., і 1777 торгових POS-терміналів.

У Альфа-Банку було 2,271 млн карток (активних – 2,075 млн) і 5125 POS'ов.

За останні два роки кількість карт Альфа-Банку зросла на 1,112 млн шт., а в Укрсоцбанку впала на 0,707 млн шт. Мережа торгових POS-терміналів у Альфа-Банку зросла на 5125 шт., а в Укрсоцбанку скоротилася на 6341 шт.

Нагадаємо: у листопаді 2018 року Національний банк України наклав на ПАТ «Укрсоцбанк» (Київ) штраф у розмірі 30 млн 454,928 тис. грн за фінансові операції з видачі готівки в сумі понад 1 млрд грн на підставі документів з ознаками фіктивності або взагалі без будь-яких підтверджуючих документів.

У свою чергу Укрсоцбанк планував оскаржити зазначений штраф НБУ.

Про актуальну ситуацію на банківському ринку України, читайте у Рейтингу українських банків – 2019 від Mind

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті