Італія хоче приєднатися до китайської ініціативи «Один пояс – один шлях», США обурені

Італія хоче приєднатися до китайської ініціативи «Один пояс – один шлях», США обурені

Країна хоче оживити свою економіку в рецесії за рахунок пожвавлення торгівлі

Італія хоче приєднатися до китайської ініціативи «Один пояс – один шлях», США обурені
фото pixabay.com

Італія планує підписати меморандум про взаєморозуміння і вже кінця березня стати частиною масштабної інфраструктурної ініціативи Китаю «Один пояс – один шлях» з метою розширення торгівлі, повідомляє Financial Times, на яку посилається Reuters.

Цей крок італійської влади викликав гостру критику з боку США.

Заступник міністра економічного розвитку Італії Мішель Герачі заявив, що якщо Італія дійсно підпише угоду під час візиту в країну президента Китаю Сі Цзіньпіня 22-23 березня, то це буде лише закладенням початку і «первісною основою» майбутньої угоди.

«Ми все ще ведемо переговори стосовно деталей Меморандуму про взаєморозуміння, і можемо його підписати або ні, – сказав Герачі. – Це початкова структура. Це не контракт, про якісь зобов'язання чи кошти не йдеться».

США заявили, що проект навряд чи допоможе Італії в економічному плані і може завдати значної шкоди міжнародному іміджу країни.

«Ми розглядаємо «Один пояс – один шлях» як «ініціативу, створену Китаєм для Китаю», – цитує FT представника Ради національної безпеки Білого дому Гарретта Маркіса.

Торгова та інфраструктурна ініціатива Пекіна «Один пояс – один шлях» (Belt and Road) покликана з'єднати більше 60 країн Азії, Європи, Африки та Близького Сходу сухопутними і морськими шляхами.

Крім збільшення торгівлі та інвестицій Китай прагне стимулювати розвиток таких сфер, як наука, технології, культура та освіта.

Нагадаємо, Євросоюз вводить механізм перевірки прямих іноземних інвестицій. Нова схема контролю стала відповіддю на побоювання деяких країн блоку, зокрема Франції і Німеччини, з приводу інвестицій з Китаю.

Італія менш охоче координує з Єврокомісією свою діяльність з контролю над іноземними інвестиціями. Уряд країни сподівається, що китайські інвестиції допоможуть відновити інфраструктуру.

Ряд країн ЄС уже підписали меморандуми про взаєморозуміння з Китаєм, в тому числі Хорватія, Чехія, Угорщина, Греція, Мальта, Польща і Португалія. Італія може стати першою великою промисловою  країною Великої Сімки, яка підписала документ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті