Захворіло у світі
5,682,389
Померло у світі
354,944
Вилікувалось у світі
2,337,385
Захворіло в Україні
21,905
Померло в Україні
658
Вилікувалось в Україні
7,995
Philip Morris оплачувала виробництво сигарет в Індії в обхід заборони уряду

Philip Morris оплачувала виробництво сигарет в Індії в обхід заборони уряду

Компанія стверджує, що оплата виробничих витрат не є прямими іноземними інвестиціями

Philip Morris оплачувала виробництво сигарет в Індії в обхід заборони уряду
фото DR

Тютюнова компанія Philip Morris багато років оплачувала виробничі витрати своєму індійському партнеру, який виробляє сигарети Marlboro. Це відбувалося всупереч забороні індійського уряду на прямі іноземні інвестиції в тютюнову галузь, введеній 9 років тому, пише Reuters з посиланням на внутрішні документи компанії.

Уряд Індії в 2010 році заборонив прямі іноземні інвестиції (ПІІ) в виробництво сигарет з метою боротьби з курінням.

За його задумом, виробництво сигарет залишатиметься в руках у вітчизняних виробників, і галузь не розширятиметься через фінансування з-за кордону.

Більшість закордонних гравців покинули індійський ринок, однак Philip Morris з 2009 по 2018 рік використовував інший маршрут. За рік до введення заборони компанія уклала ексклюзивну угоду з індійським Godfrey Phillips щодо виробництва сигарет Marlboro.

Відтоді Godfrey займався виробництвом сигарет в Індії, а місцевий підрозділ Philip Morris діяв як компанія з просування бренду та оптової торгівлі.

Але десятки внутрішніх документів компанії – включаючи юридичні угоди і бухгалтерські звіти – показують, що Philip Morris роками таємно оплачував витрати, пов'язані з виробництвом Marlboro в Індії.

Philip Morris оплачував товари, починаючи від великих машин для виготовлення сигарет і закінчуючи витратами на дрібне обладнання, таке як сканери і принтери на фабриках Godfrey.

Загалом з 2009 року виробничі витрати Godfrey склали $3 млн.

Деякі правоохоронці заявляють, що практика оплати виробничих витрат порушує запроваджені правила. Однак юристи з Nishith Desai Associates не погоджуються і стверджують, що федеральні правила прямо не забороняють такі виплати.

Топ-менеджер Philip Morris в Індії Р. Венкатеш в електронному листі заявив, що «ділові відносини компанії з Godfrey Phillips в Індії відповідають індійським правилам про прямі іноземні інвестиції», при цьому відмовившись надавати деталі.

Нагадаємо, про вирішення ключових проблем тютюнової галузі директор зі сталого розвитку «Філіп Морріс Інтернешнл» Мігель Колет розповів у матеріалі Mind «Детально – про сталий розвиток у сигаретному бізнесі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті