КМДА: на розгляд Громадського бюджету-2020 подано 2208 проекти на понад 1 млрд грн
З 15 травня до 6 червня кияни зможуть віддати свої голоси за обрані проекти

На розгляд до Громадського бюджету-2020 802 команди подали 2208 проектів на суму 1,07 млрд грн, йдеться у повідомленні на сайті Київської міської державної адміністрації (КМДА). Реєстрація проектів завершилась 6 березня 2019 року.
Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.
«Найпопулярніші категорії – освіта (772 проекти) та громадянське суспільство (352 проекти). Комунальне господарство, енергозбереження – 212 проектів, спорт – 203, публічний простір – 145, культура, туризм – 139, безпека – 89, охорона здоров’я – 71, соціальний захист – 66, екологія – 60, IT (інформаційні технології) – 36, дороги, транспорт – 31, інше – 28. Серед районів, мешканці яких подали на розгляд проекти Громадського бюджету, лідирує Дарницький, а найменше проектів подали з Печерського району міста», – зазначив Поворозник.
За його словами, така активність киян була прогнозована.
«Для нас такий ажіотаж був очікуваним. Це лише підтверджує ефективність моделі бюджету участі, яка розвивається у Києві силами громадськості та міської влади, що її підтримує. Модифікована електронна система Громадського бюджету підтримує створення команд і об’єднання активістів навколо проектів. Це формує зріст долучення мешканців міста до ГБ і його розвиток. До кінця голосування за проекти ми очікуємо, що в команди проектів об’єднаються десятки тисяч досвідчених, небайдужих громадян, а за процесом слідкуватиме понад 1 мільйон киян, із яких не менше 200 000 візьме участь в електронному голосуванні», – зауважив перший заступник голови КМДА.
Також Поворозник нагадав, що до 24 квітня 2019 року відбуватиметься публічне обговорення, експертиза, доопрацювання проектів та оскарження експертних висновків, а з 15 травня до 6 червня кияни зможуть віддати свої голоси за проекти.
Нагадаємо: минулого року КМДА мала профінансувати з бюджету майже 100 громадських проектів на 100 млн грн. У голосуванні взяли участь більше 130 000 жителів міста.
Кошти на реалізацію мали отримати 42 великих (до 2 млн грн) і 51 маленький (до 400 000 грн) проект з 564 ініціатив, які були подані на голосування і пройшли попередню перевірку. Зокрема, 3705 голосів отримала ініціатива щодо створення підземного археологічного музею на Поштовій площі.
Про те, яким чином можна відправити у «мережу» зарядні станції для електромобілів, школярські будні та громадські вбиральні, читайте у матеріалі Mind «Стартап по-київськи: які нові сервіси можуть з'явитися в столиці».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].