Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
У Великобританії запустили робота-акулу, який «їсть» пластикові відходи

У Великобританії запустили робота-акулу, який «їсть» пластикові відходи

Він допоможе боротися зі сміттям на прибережних територіях

У Великобританії запустили робота-акулу, який «їсть» пластикові відходи
independent.co.uk

В одній з гаваней у британському графстві Девон голландська компанія RanMarine запустила автономного морського робота WasteShark для очищення прибережних вод від пластикового сміття. Про це пише газета The Independent.

Прообразом для дрона стала китова акула – один з найефективніших в природі поглиначів морської біомаси.

Як стверджують розробники із RanMarine, на відміну від свого величезного прототипа, який плаває з відкритим ротом, щоб зловити планктон і дрібну рибу, WasteShark поглинає всі пластикові відходи, які трапляються на його шляху.

Робот за один заплив проходить відстань у 5 км і на цьому відрізку може зібрати до 60 кг сміття. Працюючи п'ять днів на тиждень, пристрій здатний очищати водні шляхи від 15,6 тонн відходів щороку. WasteShark програмується таким чином, щоб проходити через найбільш забруднені ділянки. Пошукові системи регулюють шлях робота дистанційно.

Пристрій заряджається на зарядній станції і може працювати до 8 годин на одній зарядці.

Робот уже запущений в п'яти країнах з моменту його створення.

Крім того, пристрій оснащений спеціальними датчиками для збору даних про якість води, глибину та погодні умови, і крім пластика може поглинати деякі види водоростей.

«Ми сподіваємося побачити наш дрон у всіх маленьких і великих містах, де люди живуть поруч з ріками й морями – по всьому світу», – зазначив комерційний директор RanMarine Олівер Каннінгем.

«WasteShark дешевший, екологічніший і ефективніший, ніж інші методи боротьби з морським сміттям», – сказав Каннінгем.

Запуск пристрою в Великобританії є частиною спільної роботи Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) і кампанії Sky Ocean Rescue, спрямованої на охорону певних морських районів. Координатор британської морської програми WWF Дженні Оутс зазначила, що північні райони Девона є місцем розташування незвичайних берегових ліній і «оселею» для багатьох морських мешканців, але пластик руйнує ці території. Такі інноваційні технології, як WasteShark, можуть надати відчутну допомогу, однак потрібні й системні зміни на рівні урядів, зазначає вона.

Про те, як позбутися світової проблеми з пластиком і чи є майбутнє у багаторазової упаковки, Mind розповідав у матеріалі «Дилема великого бізнесу». А хто насправді винен у тотальному засміченні планети «одноразовою» тарою, читайте тут.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті