Луценко: «Посол США в Україні вручила мені список осіб, яких «не можна переслідувати"»

Луценко: «Посол США в Україні вручила мені список осіб, яких «не можна переслідувати"»

Також з'ясувалося, що посольство виділило ГПУ $4 млн, але де вони – незрозуміло

Луценко: «Посол США в Україні вручила мені список осіб, яких 	«не можна переслідувати"»
фото УНІАН

Генеральний прокурор України Юрій Луценко розповів в інтерв’ю американському каналу Hill.TV, що посол США в Україні Марі Йованович під час їх першої зустрічі надала йому список осіб, проти яких не можна вести розслідування, пише The Hill.

«На жаль, після першої зустрічі з послом США в Києві [Йованович] дала мені список людей, яких ми не повинні переслідувати», – сказав Луценко.

«Я вважаю, що це неприпустимо. Ніхто в цій країні, ні наш президент, ні наш парламент, ні наш посол, не зупинять мене від кримінального переслідування за вчинення злочину», – заявив генпрокурор.

Держдепартамент США назвав слова Луценка «відвертою фальсифікацією».

«Ми чули про ці звинувачення, – сказав представник Держдепартаменту. – Наразі Сполучені Штати не надають ніякої допомоги Генеральній прокуратурі, але раніше намагалися підтримати реформу сектору правосуддя, зокрема й ГПУ, після Революції гідності 2014 року. Однак коли політична воля до справжніх реформ з боку діючого і попередніх генпрокурорів виявилася недостатньою, ми перенаправили фінансову допомогу на більш продуктивні проекти».

Луценко також сказав, що він не отримав коштів у розмірі понад $4 млн, які посольство США в Україні мало виділити Генпрокуратурі, заявивши, що «ситуація досить дивна» і вказавши на той факт, що кошти були виділені, але їх «так і не було отримано».

«Частина коштів, а саме $4,4 млн, була призначена для Генеральної прокуратури. Але ми ніколи не отримували їх», – сказав він.

Нагадаємо: у третьому епізоді із циклу розслідувань Bihus.Info журналісти розповіли, як правоохоронні органи, серед яких і Генпрокуратура, могли за хабар закрити будь-яку справу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті