Захворіло у світі
11,565,414
Померло у світі
536,650
Вилікувалось у світі
6,258,471
Захворіло в Україні
49,043
Померло в Україні
1,262
Вилікувалось в Україні
21,703
Італія приєдналася до китайської економічної ініціативи «Один пояс – один шлях»

Італія приєдналася до китайської економічної ініціативи «Один пояс – один шлях»

Підписані між двома країнами документи передбачають співпрацю між банками на компаніями на 20 млрд євро

Італія приєдналася до китайської економічної ініціативи «Один пояс – один шлях»
фото Shutterstock

Італія і Китай підписали меморандум про співпрацю за проектом «Один пояс – один шлях». Урочиста церемонія відбулася в Римі в присутності прем'єр-міністра Італії Джузеппе Конте і глави КНР Сі Цзіньпіна, передає Euronews.

Італія стала першою країною «Великої сімки», яка увійшла в глобальну транспортну інфраструктуру, про мету створення якої Сі Цзіньпін оголосив у 2013 році.

Очільники Італії та Китаю підписали 29 документів, з яких 19 міжурядових і 10 – між провідними компаніями і банками двох країн. За оцінками, підписані документи передбачають співпрацю та обміни на суму 20 млрд євро.

Раніше наміри Риму викликали невдоволення США, яка веде складні переговори з Пекіном стосовно торгових зв’язків між країнами. В Брюсселі також побоюються, що таким чином Китай демонструє свої стратегічні та військові амбіції, намагаючись поширити вплив у Європі.

Підписані домовленості включають контракт на виробництво турбін італійською групою Ansaldo, італійська компанія Danieli отримала контракт на суму 1,1 млрд євро на будівництво металургійного підприємства в Азербайджані.

В рамках угоди доступ на ринок Китаю отримають італійські апельсини, китайський туристичний гігант Ctrip укладає партнерство з аеропортами Риму, залізничною компанією Trenitalia і музеєм Ferrari в Модені, пише видання.

Крім того, підписані домовленості про співпрацю між громадським телебаченням і інформагентствами двох країн. Також меморандум відкриває доступ Китаю до морських портів в Генуї і Трієсті.

Нагадаємо, США висловили невдоволення через намір Італії приєднатися до китайської ініціативи «Один пояс – один шлях».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті