Ярославський інвестує $200 млн у свої завод і рудник
Спецпроєкт
Трансформації бізнесу

Ярославський інвестує $200 млн у свої завод і рудник

Таку суму інвестицій він має намір спрямувати в гірничо-металургійний бізнес протягом 5 років

Ярославський інвестує $200 млн у свої завод і рудник
Олександр Ярославський
Фото: УНІАН

Група DCH, яка об'єднує активи українського бізнесмена Олександра Ярославського, із метою підвищення ефективності гірничо-металургійного бізнесу створила компанію DCH Steel. Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на інформацію на сайті DCH.

Згідно з нею, нова компанія буде централізовано керувати Дніпровським металургійним заводом (ДМЗ, Дніпро) і рудником «Суха Балка» (Кривий Ріг). Її мета – вибудувати оптимальну систему управління гірничо-металургійними підприємствами на етапі реалізації масштабних інвестиційних проектів.

У компанії повідомили, що Ярославський планує інвестувати у свій гірничо-металургійний бізнес $150–200 млн протягом найближчих п'яти років. За ці кошти мають намір відновити пічний фонд коксохімічного виробництва й побудувати машину безперервного лиття заготовок, а на «Сухій Балці» планують організувати збагачувальну фабрику, освоїти запаси руди на більш глибоких горизонтах, оновити обладнання.

«У процесі поступової вертикальної інтеграції буде сформований виробничий ланцюжок «видобуток руди – збагачення – агломерація – плавка чавуну», – зазначено в повідомленні.

Також на рівні DCH Steel будуть централізовані управлінські функції, а виробничі підприємства сконцентрують свої зусилля на випуску продукції та вдосконаленні технологій. Очікувані результати – усунення залежності від зовнішніх поставок агломерату, забезпечення позитивної синергії діяльності ДМЗ і рудника, що має підвищити конкурентоспроможність і стійкість, а також поліпшення фінансових показників.

Очолюватиме DCH Steel Віталій Баш, який працює в групі понад 10 років, сказано в повідомленні. Він керував рудником «Суха Балка», а до цього очолював Українську гірничодобувну компанію, яка входить до структури DCH, і працював в секторі будівельних матеріалів керуючої компанії групи.

Група DCH – багатогалузевий конгломерат, який працює за моделлю приватного фонду прямих інвестицій. Портфель активів DCH охоплює такі сектори, як фінанси, промисловість, девелопмент і будівництво, транспорт тощо. Одноосібний власник і президент – Олександр Ярославський.

Серед інших великих об'єктів інвестицій, про які днями заявив власник DCH, – Харківський тракторний завод (ХТЗ), на розвиток якого направлять $1млрд протягом наступних 10 років.

Нагадаємо: Ярославський придбав ХЗ у 2016-му, рудник «Суха Балка» – у 2017-му, ДМЗ – у 2018 році.

Раніше Mind писав, що бізнесмен Ярославський оновить аеропорт у Дніпрі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті