ФГВФО оприлюднив перелік боржників неплатоспроможних банків
Список оновлюватиметься щоквартально

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) оприлюднив на своєму сайті списки всіх позичальників, керівників та колишніх акціонерів неплатоспроможних банків, які ще мають повернути свої борги, згідно з рішенням судів. Про це йдеться в повідомленні на сайті ФГВФО.
Як зазначається, оприлюднення здійснюється відповідно до Листа про наміри Уряду України та Національного банку України до Міжнародного валютного фонду від 5 грудня 2018 року та положень Меморандуму про економічну та фінансову політику.
Список містить дані щодо всіх вищезгаданих боржників, незалежно від розміру заборгованості. Список містить інформацію, оголошену при проголошенні судом судових рішень прилюдно. До нього включено осіб, які на дату його складання не погасили в повному обсязі суму боргу, визначену до стягнення з них судовими рішеннями.
З огляду на те, що однією з функцій фонду є продаж прав вимоги до боржників банків, і після продажу права вимоги фонд не отримує інформації про його стан від нових кредиторів, таких боржників не буде включено до списку, що оприлюднюється Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Також до списку не буде включено боржників банків ПАТ КБ «Преміум», АТ «КБ «Союз», ПАТ «АКБ «Капітал», АТ «Златобанк» та ПАТ «Укрінбанк», оскільки щодо цих банківських установ ухвалені і набрали законної сили судові рішення про неправомірність їх віднесення до категорії неплатоспроможних, внаслідок чого фонд не має змоги здійснювати належне управління їхніми активами.
Список оновлюватиметься щоквартально.
Нагадаємо, платіжна дисципліна безпосередньо впливає на розрахунки з кредиторами неплатоспроможних банків, оскільки погашення боргів за зобов’язаннями щодо таких банківських установ є одним із джерел, за рахунок яких здійснюються виплати кредиторам банків, що виводяться з ринку.
Як писав Mind, ФГВФО розкрив схеми виведення банком «Київська Русь» 1,28 млрд грн на підставних осіб. Тільки за добу до введення тимчасової адміністрації банк вивів актив на 42 млн грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].