Сьогодні мешканці планети відзначають «Годину Землі», вимкнувши на годину світло

Сьогодні мешканці планети відзначають «Годину Землі», вимкнувши на годину світло

Українці також можуть приєднатися до акції, вимкнувши світло з 20.30 до 21.30

Сьогодні мешканці планети відзначають «Годину Землі», вимкнувши на годину світло
фото Bitok.UA

У суботу, 30 березня, з 20.30 по 21.30 години люди у всьому світі зможуть долучитися до ініціативи «Година Землі» світової кампанії боротьби зі зміною клімату, організованої Всесвітнім фондом природи WWF, повідомляється на сайті фонду.

Акція «Година Землі» щороку об’єднує всіх, кому небайдужі проблеми довкілля. Символічне вимикання енергії одночасно по всьому світу покликане частково зменшити навантаження на електромережі та продемонструвати готовність економити енергетичні ресурси планети.

В Україні ця акція також проводиться вже 11 років і стає все популярнішою. Цього року вже понад 70 міст офіційно приєдналися до кампанії. Сотні організацій, бізнесів та навчальних закладів влаштовують просвітницькі заходи на підтримку ощадливого природокористування.

А найпершими свій офіційний лист-підтримки «Години Землі» оприлюднило саме Міністерство енергетики та вугільної промисловості України та Держенергоефективності.

У Львові о 20:30 своє освітлення вимкне Архикатедральний Собор Святого Юра, телевежа на Високому замку, Ратуша та інші історичні та значимі установи у межах центру міста.

В Одесі на годину світло згасне на Приморському бульварі, Думській площі та у Міській раді.

У Вінниці у темряву зануриться Свято-Преображенський кафедральний Собор, а у Харкові – Свято-Благовіщенський кафедральний собор. Акцію також підтримають Луцький та Тернопільський замки, Хотинська фортеця та інші відомі на всю країну пам’ятки та об’єкти.

У Києві ще напередодні, ввечері 29 березня, на будівлі БЦ «Гулівер» з’явилося нагадування про час «Години Землі», а 30 березня вимкне декоративне освітлення будівля Київської міської держадміністрації.

При цьому критики акції часто зазначають, що «Година Землі» – небезпечна акція, тому що якщо всі відразу увімкнуть світло після закінчення акції – буде великий стрибок напруги, що призведе до виведення з ладу техніки.

Ініціатори акції з WWF прокоментували ці побоювання:

«Ніякого незвичайного стрибка напруги не буде. Такі стрибки звичайні для енергетичних станцій – адже кожен день люди одночасно приходять додому і вмикають світло або лягають спати і разом його вимикають. Одночасне добровільне відключення електроенергії в квартирах в рамках акції Година Землі не може позначитися  на роботі енергосистеми країни.

Припустимо, що Годину Землі підтримає вимкненням світла 5% українців (це біля 2-х мільйонів і ми тільки можемо мріяти про такі результати)! Але, по-перше, вони вимикають тільки світло, а інші прилади – наприклад, холодильник чи інша техніка у режимі очікування, продовжують працювати. По-друге – вмикають світло люди не одночасно, більша частина продовжує насолоджуватися тишею та спокоєм без світла. Тож перепад енергії у 0,5-1,5% не може позначитися на мережі.

Крім того, муніципальні об’єкти, промисловість, вуличне освітлення і інші споживачі енергії (окрім приватних осель) продовжують працювати в нормальному режимі. На них припадає, мабуть, біля половини енергоспоживання міста, якщо не більше. Тож скорочення споживання під час Години Землі – це теж лише біля 1-2%, тож не доведеться вимикати, а потім вмикати ніякі електростанції та енергоблоки», – пояснили екологи.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло