Грузія заборонила пластикові пакети, за них тепер штраф – $370

Грузія заборонила пластикові пакети, за них тепер штраф – $370

В магазинах пакувати товари надалі будуть в біорозкладну упаковку

Грузія заборонила пластикові пакети, за них тепер штраф – $370
фото pixabay.com

З 1 квітня в Грузії заборонені виробництво, імпорт і продаж поліетиленових пакетів. За порушення загрожує штраф, повідомляє видання Грузия Online.

Заборона стосується пластикових пакетів будь-якої товщини. Тепер отримати товар в магазині можна тільки в біорозкладній упаковці.

За порушення правил спочатку можуть винести попередження. При повторному порушенні покарають штрафом в 500 ларі ($185) або 1000 ларі і конфіскують товар. Виробників контролюватиме Міністерство охорони навколишнього середовища, а імпорт – митна служба. На місцях контроль здійснюватимуть органи місцевого самоврядування.

Такі заходи Грузія здійснює поступово: з жовтня під заборону потрапили тонкі пакети товщиною до 15 мікрон. Все це – результати нової політики з охорони навколишнього середовища в країні.

Крім радикального рішення стосовно одноразових пакетиків, у Грузії нещодавно легалізували вживання марихуани.

Нагадаємо, з січня у Литві в магазинах заборонили безкоштовно видавати пластикові пакети товщиною від 15 до 50 мікрон. Це зазвичай товсті пакети з логотипом, натомість влада розраховує, що люди будуть користуватися багаторазовими. Тонкі ж пакети залишаються в обороті.

Як повідомлялося, час президент Туреччини закликав виробляти сумки для покупок з конопель – на заміну пластиковим.

Європарламент підтримав введення заборони з 2021 року на використання одноразового посуду з пластику та інших дрібних предметів з цього матеріалу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті